Jak skutecznie usuwać wgniecenia z karoserii naszego auta?

Wgniecenia na powierzchni karoserii naszego pojazdu z pewnością sprawiają iż nie wygląd on atrakcyjne, z czasem w miarę użytkowania pojazdu mogą pojawić się różnego rodzaju wgniecenia przykładowo spowodowane gradem, czy stłuczkami.

Często są to bardzo małe wgniecenia, które niewidoczne są dopóki nie użyjemy odpowiedniego światła lub też nie spojrzymy na auto pod odpowiednim kątem. Niekiedy kierowcy nie zdają sobie sprawy iż tego rodzaju zgnieceń może być nawet kilkadziesiąt, jednak są one małe nie zawsze będziemy mogli je wychwycić.

Jak skutecznie usuwać wgniecenia z karoserii naszego auta?

Profesjonalne techniki PDR

Oczywiście jeżeli wgnieceniu towarzyszy także rysa wówczas należy wykonać odpowiednie prace blacharskie, wygiąć w miarę możliwości wgniecenie następnie zastosować szpachlę i polakierować określony obszar auta i czy też konkretną części karoserii. Naturalnie niektóre wgniecenia nie będą wymagały użycia szpachli, w tym przypadku będziemy mogli skorzystać z pomocy specjalistów którzy będą wiedzieli w jaki sposób odpowiednio używając siły wygiąć blachę tak aby powróciła ona do pierwotnego stanu. Naturalnie możemy tego rodzaju pracę wykonywać od wewnątrz, gdzie będziemy naciskali na dane miejsce tak aby wygiąć je na zewnątrz lub też za pomocą odpowiednich wybijaków na zewnątrz.

Oczywiście jest to praca która wymaga odpowiedniej precyzji, często także doświadczenia w tego rodzaju naprawach, obecnie blacharze mogą szkolić się w zakresie PDR czyli usuwania wgnieceń, dzięki temu mogą zyskać możliwość oferowania nowych usług. Tego rodzaju szkolenia prowadzone są oczywiście pod okiem specjalistów którzy posiadają długoletnie doświadczenie w usuwaniu wgniotek, dzięki temu możemy nauczyć się odpowiedniej techniki. Oczywiście są to często szkolenia kilkudniowe, tak aby można było poznać różne techniki, nauczyć się jak skutecznie niwelować wgniecenia na powierzchni karoserii auta.

Osoby które chciałyby uczestniczyć w tego rodzaju szkoleniach mogą wejść na stronę szkoleniepdr.pl, znajdą tam odpowiednie informacje dotyczące szkolenia, terminów czy też miejsca prowadzenia szkolenia. Oczywiście są to szkolenia które odbywają się w małych grupach tak aby kursanci mogli jak najlepiej poznać wszystkie techniki, nauczyć się jak najlepiej usuwać niedoskonałości karoserii.