Konsola do gier świetna alternatywa dla PC

Wiele osób w wolnym czasie lubi grać w gry komputerowe. Wiele osób wybiera konsole do gier, które nie zajmują wiele miejsca, i możemy podłączyć je naszego telewizora. Konsola jest także tańsza niż zakup komputera gamingowego.

Obecnie w sklepach znajdziemy niedrogie telewizory 4K, wielkości 55 lub 65 cali. Dzięki temu gry prezentują się nich bardzo dobrze. Z pewnością rozwój technologi sprzyja popularności konsol do gier, obecnie konsole oprócz wysokiej jakości obrazu oferują doskonały dźwięk, możemy połączyć je nie tylko z naszym telewizorem, ale także zestawem kina domowego Dzięki temu wrażenia z gry będą dużo lepsze niż gra na naszym komputerze. Poza tym komputer wymaga do gier bardzo wydajnym i drogich zarazem kart graficznych. Wielu graczy niekiedy boryka się z brakiem miejsca na dysku. Obecnie gry zajmują wiele miejsca, przez co zaskakująco łatwo jest zapełnić dysk twardy tylko niewielką ilością tytułów. Możesz usunąć starsze pliki gry, aby zrobić miejsce na nowsze, ale po pewnym czasie stają się to uciążliwe. Obecnie można zakupić większy dysk twardy o zamontować go w naszej konsoli. Przestrzeń na dysku twardym jest cenna i nic nie jest bardziej marnotrawne niż pobranie gry PS Plus, wiedząc, że nie będziesz w nią rzadko grał. Zawsze, gdy to możliwe, należy zawsze wykonać kopię zapasową danych gry.

Sony ułatwia tworzenie kopii zapasowych danych, jeśli masz PlayStation Plus, znajdziesz opcję zapisania danych gry w chmurze. Osoby, które nie subskrybują PlayStation Plus, mogą zapisywać swoje dane gry w pamięci zewnętrznej, takiej jak pamięć USB. Tak czy inaczej, jest to świetny sposób na zwolnienie miejsca na PS4. Inną zaletą konsoli jest możliwość udostępniania i transmitowania rozgrywek, obecnie na różnych kanałach Youtube możemy zobaczyć rozgrywki na żywo. Sprawdzonym dostawcą nowych gier na konsolę jest ExGames – sklep z grami na PlayStation4. Znajdziemy tam najnowsze tytuły, jak również gry przedpremierowe. Można zmawiać je już teraz a wysłane zostaną zaraz po premierze.