Ozdobne karnisze naścienne

Niewątpliwie dużą ozdobą okna są karnisze, oczywiście pełnią one także ważną rolę praktyczna.

Proponowane są one w wielu różnorodnych kształtach, a każdy z modeli występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala z łatwością dopasować karnisz do stylu, jaki reprezentuje pomieszczenie, w którym ma zostać umieszczony. Oferowane karnisze wytwarzane są z różnych materiałów, takich jak drewno, aluminium oraz tworzywo.

Ozdobne karnisze naścienne

Jak dobrać odpowiednie karnisze

Kiedy chcemy zawiesić zasłony z pewnością możemy wykorzystać do tego celu karnisze, są to obecnie bardzo interesujące modele, można wykorzystać bardzo różne wzory, mogą być to karnisze zarówno pojedyncze jak i podwójne, z pewnością warto zwrócić uwagę aby kupić dobry karnisz należy zmierzyć szerokość naszego okna, oczywiście karnisz powinien być nieco dłuższy. Zasadniczo możemy znaleźć wiele modeli drewnianych ale także metalowych, w zależności od tego jaki styl będziemy chcieli uzyskać w naszym domu możemy wybrać odpowiednie modele karniszy.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na sposób montażu, często wystarczy nawiercić otwory po obu stronach okna, następnie karnisze za pomocą można przymocować za pomocą specjalnych dybli. Oczywiście jest to bardzo wygodna forma, dlatego też każdy kto posiada w domu podstawowe narzędzia będzie mógł poradzić sobie z montażem. Karnisze mogą posiadać na zakończeniach różnego rodzaju ozdoby, czasem mogą być do zakończenia okrągłe, warto zwrócić uwagę aby były to oczywiście karnisze które pozwolą na wykorzystanie odpowiednich okręgów na których zawiesimy nasze firanki oraz zasłonki. Jeżeli nie chcemy wieszać zasłonek wówczas możemy wykorzystać elegancki karnisz pojedynczy, Warto zwrócić uwagę iż obecnie mamy szeroki wybór karniszy, najczęściej są to karnisze uniwersalne które posiadają standardową długość, możemy je oczywiście przed montażem łatwo dostosować, dociąć, zamaskować końcówki odpowiednimi ozdobnikami.

Dużego rodzaju karnisze sufitowe oraz naścienne możemy znaleźć w sklepie internetowym pod adresem rolmajster.pl/sklep/karnisze, z pewnością znajdziemy tam bardzo ciekawe wzory, zakupimy karnisz który najbardziej będzie nam odpowiadał, najbardziej będzie pasował do naszych wnętrz.