Zadbaj o zdrowie swoich pracowników

Praca biurowa wiąże się z dużym obciążeniem dla zdrowia. Bardzo często stanowiska pracownicze nie spełniają bowiem wymogów ergonomicznych, a co za tym idzie nie są dostosowane do potrzeb fizycznych ich użytkowników. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia biura powinny być krzesła i fotele, które są tak zaprojektowane, by korzystanie z nich nie stanowiło obciążenia dla naszego organizmu.

Czym kierować się wybierając odpowiednie krzesła do biura?

Wybierając krzesła do biura warto wziąć pod uwagę ile czasu spędzamy przy biurku. Jeżeli praca trwa dłużej, niż cztery godziny, zaleca się wybór krzeseł z zagłówkiem, podłokietnikami o regulowanej wysokości i ergonomicznym kształtem siedziska. Dobrze, by krzesło posiadało również funkcję ustawienia nachylenia siedziska i oparcia. Dzięki temu użytkownik krzesła będzie miał możliwość siedzenia w wygodnej i zdrowej pozycji.

Czym kierować się wybierając odpowiednie fotele do biura?

Część biur zamiast krzeseł decyduje się na zakup foteli. Wybierając tego typu meble również należy wybierać takie modele, które posiadają zagłówek, podłokietniki z funkcją regulacji wysokości. Ważna jest również funkcja ustawienia nachylenia siedziska i oparcia. W przypadku foteli biurowych istotny jest również wybór materiału pokrycia. Nie należy kupować foteli ze zbyt miękkim siedziskiem, które nasilają uczucie zmęczenia.

Meble stacjonarne czy obrotowe?

Wybierając meble do biura, poza decyzją o tym czy będą to krzesła, czy fotele, trzeba się także zastanowić między modelami stacjonarnymi a obrotowymi. Za ergonomiczne uznaje się krzesła i fotele obrotowe Kraków. To właśnie takie modele posiadają funkcję regulacji wysokości siedziska, mają podłokietniki, a także zagłówek. Dodatkowo, pozwalają na łatwe przemieszczanie się jego użytkowika, bez konieczności wstawania.

Gdzie dostaniemy ergonomiczne krzesła i fotele?

Szukając odpowiednich krzeseł i foteli do biura, warto zapoznać się z ofertą Lobby Meble. W zależności od potrzeb klienta, do wyboru są krzesła o siedziskach wykonanych z wysokiej klasy plastiku, tapicerowane, pokryte skórą ekologiczną, ze sklejki, bądź z przewiewnej siatki materiałowej. Firma oferuje także ławki oraz wygodne fotele obrotowe Kraków. Wszystkie meble dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu idealnie wpiszą się w obowiązującą aranżację. Dodatkowo, w ofercie Lobby Meble znajdują się także ergonomiczne krzesła konferencyjne. Wszystkie modele dostępne są na stronie internetowej lobbysklep.pl.