Urządzenie loftu- sam zobacz jakie to proste!

Lofty w formie mieszkań stały się bardzo popularne na fali boomu mieszkaniowego i braku dostępności normalnych lokali, jednak podbiły one serca kupujących i obecnie stanowią trend, który się utrzymuje. Lofty to inaczej pomieszczenia w budynkach pofabrycznych, jednak z biegiem czasu pojawiła się również ich wersja “soft”, czyli nowe mieszkania wybudowane w stylu industrialnym. Lofty są niestandardowe najczęściej z bardzo wysokimi sklepieniami dzięki czemu w projekcie można dać się ponieść fantazji. Wystrój loftu bardzo często jest zależny od wizji właściciela jednak dominuje jeden styl w ich urządzaniu na rynku.

Do niewątpliwych zalet loftu można zaliczyć ich wysokie sufity, często o dużym spadku będące powierzchnią do zagospodarowania. Wysoki sufit pozwala na zgromadzeniu większej ilości powietrza dzięki czemu w pomieszczeniach nie robi się duszno. Usytuowanie mieszkań loftowych sprawia że mimo dużej objętości takich miejsc są one bardzo często również dobrze ogrzane. Duże metraże nie są tu rzadkością a dzięki lokalizacji na ostatnim piętrze sąsiedzi będą znajdować się najczęściej z jednej strony. 

Do loftu dobrze jest dobrać odpowiedni typ wystroju, który będzie pasował do dużego metrażu. Mieszkania loftowe są bardzo często projektowane w designie industrialnym, gdzie dominują takie elementy jak cegła, elementy stalowe, oraz stare meble. Do takiego mieszkania aby podzielić je na mniejsze pomieszczenia warto zainwestować w drzwi industrialne które wkomponują się w cały wystrój i zapewnia bardzo dobre dopełnienie całości.

Jakie są zalety mieszkania w lofcie?

Mieszkanie loftowe to najczęściej jedno duże pomieszczenie, które możemy urządzić według naszego projektu jednak stanowi ono również pole do popisu dla kreatywnych dekoratorów. Ustawienie drzwi industrialnych, które zamkną niektóre pomieszczenia i stworzą tym samym możliwość ich wyłączenia  jako pokojów, może wiele wnieść do mieszkania. Przy projektowaniu loftu skupmy się na tym żeby mieszkanie sprawiało wrażenie przestronnego ale domownicy mogli jednocześnie czuć się tam bezpiecznie.

Dodatkowymi zaletami mieszkania w lofcie jest oczywiście duża możliwość rozwoju tego mieszkania. Niezależnie od aktualnie panujących trendów da się zmieniać wiele rzeczy w mieszkaniu jednocześnie nie burząc przy tym aktualnego układu ścian. Lofty stanowią specyficzny rodzaj zabudowy, który aby spełniał większość swoich cech użytkowych wymaga przeróbki. Ścianki działowe i wysokie drzwi industrialne pozwolą nam oddzielić część pomieszczeń jednocześnie zachowując otwarty styl i możliwości zmiany układu mieszkania. 

Dodatkowym atutem loftów, może być ich niższa cena w stosunku do przeciętnych mieszkań, które  w zależności od rodzaju budownictwa mogą kosztować do 20 % drożej. Taka różnica wynika często z gorszej izolacji, oraz problemów z instalacjami w starszych budynkach, do których zaliczają się opcje loftowe.