Marketing e-mailowy: jak z niego korzystać, aby zarobić więcej pieniędzy

Aby zmaksymalizować ilość pieniędzy, które zarabiasz na e-mail marketingu, pamiętaj o dostosowaniu kampanii do różnych potrzeb klientów.

Kiedy dopasujesz wiadomość e-mail do życzeń klienta, masz większe szanse na sprzedaż. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać doskonałe wskazówki dotyczące dostosowywania wiadomości e-mail do różnych konsumentów.Pamiętaj, aby w wiadomości e-mail umieścić logo swojego produktu lub firmy. W ten sposób klienci zapoznają się z logo i skojarzą je z Twoją firmą. Najlepiej, aby logo było czymś, co przyciągnie wzrok czytelnika i będzie dla niego łatwe do zapamiętania.Na początku i na końcu Twojego e-maila marketingowego powinno znaleźć się wezwanie do działania dla Twoich klientów. Jasno określ, czego oczekujesz od klienta, i umieść co najmniej dwa oczywiste linki do Twojej witryny. Korzystaj z jasnych sugestii, które kierują klientów do oferty promowanej przez Twój e-mail.Zaprojektuj swój e-mail wokół jednej konkretnej wiadomości. Dzięki zalewowi informacji w wiadomości e-mail możesz bardzo łatwo stworzyć przytłoczonego lub znudzonego czytelnika. Każdy e-mail powinien mieć jeden konkretny cel. Stworzy to szczęśliwego czytelnika, co przełoży się na szczęśliwego klienta.Jeśli kupisz listę e-maili do wysłania, sprawdź i upewnij się, że jest aktualna. Czasami listy żaglowe mogą odpowiadać docelowej grupie demograficznej, ale są żałośnie nieaktualne. Liczba nieistniejących już adresów może sięgać 25% całej listy.Bądź wytrwały w swoich wiadomościach e-mail marketingowych. Może zająć nawet dwadzieścia e-maili do jednego potencjalnego klienta, zanim rutynowo przyciągniesz jego uwagę. Spróbuj opowiedzieć dobrą historię poprzez swoje wiadomości. Marketing e-mailowy: jak z niego korzystać, aby zarobić więcej pieniędzy

Zaangażuj ich kilkoma wiadomościami i pozwól im rozwinąć się w serii.

Dobrym sposobem na to jest prowadzenie konkursów, które trwają kilka tygodni.Zachowaj szczególną ostrożność podczas tworzenia pierwszych trzech wiadomości e-mail dla nowych klientów. Nowy klient powinien otrzymać wprowadzającego e-maila z zaproszeniem do dołączenia do Twojej listy marketingowej. Gdy zaakceptują Twoje zaproszenie, w następnej wiadomości e-mail powinien zostać poinformowany o zniżkach lub ofertach specjalnych, których mogą się spodziewać po zarejestrowaniu się. Trzeci e-mail powinien zawierać pierwszy newsletter i ofertę specjalną.Aby w pełni wykorzystać swój marketing e-mailowy, zainwestuj w program, który personalizuje Twoje e-maile za pomocą imienia i nazwiska każdego klienta zamiast ogólnego powitania. Zapewnienie, że każdy e-mail zaczyna się od imienia odbiorcy jest kluczem do zachęcenia klientów do postrzegania biuletynów jako cennych informacji, a nie tylko większej ilości spamu sprzedażowego.Gdy masz swoich klientów, podaj swój adres e-mail podczas procesu rejestracji. Upewnij się, że masz widoczne wyraźne zastrzeżenie, że będziesz podejmować kampanie e-mail marketingowe. Postaraj się dać konsumentowi wskazówkę, jak często zamierzasz korzystać z jego adresów, aby nie był nieświadomy.Z biegiem czasu smartfony staną się medium, za pomocą którego Twoi subskrybenci będą czytać Twoje e-maile. Takie urządzenia mają zaledwie ułamek rozdzielczości standardowego monitora komputerowego, więc Twoje wiadomości będą wyglądać zupełnie inaczej. Poznaj ograniczenia związane z tak małymi wyświetlaczami i upewnij się, że wiadomości e-mail są czytelne na ekranach wielkości telefonów.Twoje e-maile powinny być czytelne bez obrazów. Wielu dostawców poczty e-mail domyślnie wyłącza obrazy i jeśli użytkownik nie zmieni swoich ustawień, nie będą mogli zobaczyć żadnych dołączonych obrazów. Z tego powodu po wszystkich obrazach, które umieszczasz w wysyłanych e-mailach, powinien znajdować się obszerny tekst.Jak już przeczytałeś, musisz używać metod grupowania w swojej kampanii e-mailowej. Wsłuchując się w potrzeby swoich klientów, dostarczasz wiadomości, które mogą wzbudzić zainteresowanie Twoją firmą. Skorzystaj z tych wskazówek, jeśli zamierzasz wykorzystywać pocztę e-mail na rynku.