Elektryczne piece wsadowe do restauracji

Piece można spotkać także w supermarketach, w których przygotowywane jest na miejscu pieczywo. Często w supermarketach możemy znaleźć ciepłe bułki, które jednak nie przyjeżdżają z piekarni, a są przygotowywane na miejscu.

Dzięki temu sklepy mogą oferować ciepłe bułki przez cały czas. Oczywiście w piecach można obrabiać różne produkty spożywcze. Zastosowanie zaawansowanych pieców, pozwoli nam zaoszczędzić na wadze produktu. Te specjalistyczne urządzenia dla gastronomii, posiadają dużą zaletę, jest to oszczędność uzyskiwana na ciężarze mięsa.

Podczas przygotowaniu mięsa w piecu konwekcyjnym traci się na ciężarze mięsa od 5 do 23 procent, natomiast w przypadku technologii klasycznej strata ta wynosi 30-40 procent. W przypadku ziemniaków i jarzyn przy gotowaniu w parze nie nie występują żadne straty – dla porównania, gotowanie w wodzie daje stratę około 18 procent. Natomiast w przypadku ryżu poprzez gotowanie w piecu tradycyjnym zwiększy on swą masę dwa i pół raza, dzięki nabieraniu wody i pęcznieniu.

Piece te mogą również służyć również jako wyposażenie baru. Dzięki zastosowanej w piecach konwekcyjno parowych cyrkulacji powietrza ulega skróceniu czas pieczenia produktów. Obniżeniu ulega także temperatura przygotowania potrawy.

Zmniejsza się dzięki temu zapotrzebowanie energetyczne, oszczędność energii przy pieczeniu gorącym powietrzem wynosi ok. 35 procent. Z pewnością piece wsadowe elektryczne pozwalają także zaoszczędzić przestrzeń. Piec zajmuje w kuchni około 1 m2 i praktycznie zawiera w sobie od razu kilka urządzeń technologicznych. Warto przed zakupem pieca sprawdzić, w jaki system czyszczenia jest on wyposażony. Wiele pieców parowych, posiada możliwość czyszczenia za pomocą pary, jest to bardzo wygodna opcja, pozwalająca szybko wyczyścić piec, I przygotować do ponownego użycia. Warto zwrócić uwagę jaką temperaturę mają zewnętrzne ściany pieca podczas pracy. Wpłynie to bezpośrednio na temperaturę w naszej kuchni, piece dobrze izolowane wydzielające mniejsze ilości ciepła będą z pewnością dużo lepszym rozwiązaniem.