Co sprawia, że Moringa jest dla ciebie dobra?

Moringa oleifera to roślina, która jest często nazywana cudownym drzewem lub drzewem chrzanowym. Moringa jest używana od wieków ze względu na jej właściwości lecznicze i korzyści zdrowotne.

Ma również właściwości przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwdepresyjne i przeciwzapalne. Drzewo pochodzi z Indii, ale rośnie również w Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Moringa zawiera różnorodne białka, witaminy i minerały. Moringa ma właściwości lecznicze i zawiera wiele zdrowych związków, takich jak witamina A, witamina B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B3 (niacyna), B6, kwas foliowy i kwas askorbinowy (witamina C), wapń, potas, żelazo, magnez, fosfor i cynk. Uważa się, że moringa ma wiele zalet, a jej zastosowania obejmują zdrowie i urodę, a także zapobieganie chorobom i ich leczenie. Korzyści z zażywania moringi obejmują ochronę i odżywianie skóry i włosów. Olejek z nasion moringi korzystnie wpływa na ochronę włosów przed wolnymi rodnikami oraz utrzymuje je w czystości i zdrowiu. Moringa zawiera również białko, co oznacza, że pomaga chronić komórki skóry przed uszkodzeniem. Zawiera również składniki nawilżające i detoksykujące, które również wzmacniają skórę i włosy. Przeciwzapalne właściwości moringi mogą skutecznie zapobiegać rozwojowi obrzęków oraz infekcji skóry i ran.

Moringa wydaje się chronić wątrobę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez leki i może przyspieszyć proces jej naprawy. Wyciągi z moringi zawierają właściwości, które mogą pomóc w zapobieganiu rozwojowi raka. Zawiera także niazimycynę, która jest związkiem hamującym rozwój komórek rakowych. Zażywanie sproszkowanych liści moringi może pomóc w leczeniu niektórych zaburzeń żołądka, takich jak zaparcia, zapalenie żołądka i wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Antybiotykowe i przeciwbakteryjne właściwości moringi mogą pomóc hamować wzrost różnych patogenów. Dowody wykazały, że suplementy zawierające liście moringa mogą być skuteczne w zmniejszaniu i kontrolowaniu przyrostu masy ciała. Wysoka zawartość witaminy B pomaga w płynnym i wydajnym trawieniu i może pomóc ciału w przetwarzaniu żywności w energię, zamiast magazynować ją jako tłuszcz.