Praktyczne porady, dzięki którym urządzisz łazienkę na miarę swoich potrzeb.

Łazienka, to miejsce, które służy nam do dbania o siebie, relaksu i codziennej higieny. To, jak ją urządzimy będzie w przyszłości skutkowało jej funkcjonalnością. Warto więc poświęcić nieco czasu na zaplanowanie tego, jak chcemy ją urządzić, aby służyła nam przez lata.

Płytki, dostosowane do naszego gustu i rozmiaru pomieszczenia. 

Podczas urządzania łazienki należy pamiętać o tym, że to pomieszczenie ma służyć nam samym i nam się podobać. Warto śledzić obowiązujące trendy, aby mieć świadomość, co jest teraz modne i stylowe, ale nie należy przy tym zapominać, że to my będziemy korzystać z tej łazienki. Jeśli nie lubisz motywu drewna, a lubujesz się w wiktoriańskich wzorach, to wybierz takie kafelki, które będą je zawierały. Dzięki temu, patrząc na swoją łazienkę będziesz wiedział, że jesteś u siebie, a nie w pomieszczeniu z katalogu. 

Przy wyborze płytek nie zapomnij jednak, że ich kolor ma duże znaczenie, jeśli chodzi o postrzeganie przestrzeni. Jest to szczególnie ważne w przypadku niewielkich łazienek. Zastosowanie w nich ciemnych barw, takich jak czerń czy granat może sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się jeszcze mniejsze. Z kolei jasne barwy będą nadawały mu optycznie większych rozmiarów. Podobnie będzie z lustrami, które świetnie sprawdzają się, jako środek do optycznego zwiększenia powierzchni pomieszczenia. 

Odpowiednia ilość miejsca do przechowywania. 

Choć może się wydawać, że łazienka, to miejsce, które nie ma nic wspólnego z przechowywaniem, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Kosmetyki do pielęgnacji ciała, środki czystości, środki do prania – wszystko to musi znaleźć swoje miejsce. Im więcej rzeczy uda nam się schować, tym pomieszczenie będzie wydawało się być bardziej uporządkowane. Warto zatem pamiętać o wykorzystaniu różnego rodzaju wnęk na półki bądź szafki, które z łatwością uda się wkomponować w strukturę łazienki. 

Warto także zadbać o zabudowę urządzeń łazienkowych. Pralka czy suszarka w łazience będzie wyglądała znacznie estetyczniej, jeśli zostanie odpowiednio zabudowana. Przy okazji powierzchnia zabudowy może stanowić miejsce do przechowywania na niej organizerów na środki czystości czy świeże ręczniki. 

Wanna czy prysznic? 

To pytanie na pewno zadaje sobie każdy projektując wymarzoną łazienkę. Niestety nie ma uniwersalnej odpowiedzi. To zależy od tego, jakie są nasze potrzeby, możliwości oraz jaka jest powierzchnia łazienki. Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu jak największej ilości przestrzeni, to warto zastosować rozwiązanie dwa w jednym, czyli wanna z dodatkową kabiną prysznicową. To świetne rozwiązanie dla łazienek o małej i średniej wielkości, bo daje możliwość czerpania korzyści z obu zastosowań przy jednoczesnym wykorzystaniu miejsca tylko na jedno z nich. 

Jeśli jednak nie mamy miejsca na wannę i musimy zdecydować się na prysznic, to warto skorzystać z nowoczesnego rozwiązania typu walk-in. Ten rodzaj prysznica nie wymaga zastosowania brodzika, co daje nam dodatkową przestrzeń na podłodze. Optycznie powiększa to pomieszczenie i nadaje mu lekkości. 

Dowiedz się więcej: mestspj.pl