Jak wybrać odpowiedni rower?

Zakup roweru należy odpowiednio przemyśleć. Pojazd będzie Ci służył przez długie lata, więc warto, aby był dopasowany do Twoich wymagań. Co jest kluczowe w doborze roweru?

Jaki rower dla Ciebie? 

Na początku musisz zastanowić się czego oczekujesz od wybranego modelu. Gdzie będziesz go używać? W mieście? Będziesz jeździć nim do pracy? A może to rower, którym zamierzasz przemierzyć całą Europę? Jeśli często wyprawiamy się za miasto, jeździmy np. po lesie czy na dalsze terenowe eskapady przyda nam się wytrzymały rower np. typu crossowego lub trekkingowego. Dla fanów kolarstwa szosowego idealnym rozwiązaniem będzie szosówka – która z kolei nie sprawdzi się niestety ani na leśnych ścieżkach,ani nawet miejskich chodnikach.

Jeżeli jesteś typem zapalonego sportowca rozważ zakup modelu górskiego. Jest to pojazd uniwersalny, który radzi sobie w różnych sytuacjach, w lesie, wśród błota czy piasku. Skoro poradzi sobie w każdych ekstremalnych warunkach,nada się również do miasta! Przed zakupem, powinniśmy zapoznać się ze specyfiką  wyżej wymienionych typów, a następnie – wybrać ten który najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Jaki masz budżet? 

Określenie budżetu pomoże Ci dokonać wyboru. Tym bardziej, że rowery można zakupić już od 200 zł w hipermarkecie, aż do kwoty rzędu 100 tys. zł. Przedział cenowy może szokować, dlatego pomyśl wcześniej czego szukasz. Ogromne kwoty może wydawać prawdziwy pasjonat kolarstwa. Jeżeli Twój rower ma być tylko do użytku miejskiego to nie ma takiej potrzeby. Z kolei zakup najtańszego roweru z gazetki w hipermarkecie jest złym pomysłem – po pierwsze, niestety jego jakość zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia. Po drugie, usterka może oznaczać koszty przewyższające cenę roweru. Po trzecie, jeśli myślimy o pojeździe, który będzie nam służył przez lata, to marketowe promocje za 200 zł powinniśmy omijać z daleka.

Sklep rowerowy – Lublin to miejsce, w którym go znajdziesz!

Zastanawiasz się gdzie kupić rower? W sklepie rowerowym Lublin Metrobikes znajdziesz profesjonalistów, którzy doradzą co powinieneś wybrać! Fachowy dobór modelu do oczekiwań przyszłego użytkownika sprzętu to podstawa zadowolenia na długie lata, a to wszystko w najlepszych cenach!