Jakie przedmioty można oddać do lombardu?

Lombard możemy porównać z instytucją udzielającą pożyczek pod zastaw, mogą być to różne przedmioty, za które uzyskamy pożyczkę w gotówce.

Lombardy znajdziemy w wielu miastach, klienci przynoszą tam w zastaw sprzęt RTV, AGD, elektronikę oraz inne przedmioty, mogą być to zegarki czy też różne przedmioty kolekcjonerskie.

Jakie przedmioty można oddać do lombardu?

Skup złota i srebra w lombardzie

W zamian za zestawienie przedmiotu klient otrzymuje pożyczkę w gotówce, wówczas zostaje sporządzona umowa pożyczki lombardowej. Lombard pobiera określoną prowizję za pożyczkę, w przypadku jeżeli klient nie zwróci ustalonej kwoty wówczas przedmiot staje się własnością lombardu. Dlatego też kwoty, które otrzymamy za przedmioty w lombardzie często są nieco niższe niż wartość rynkowa. Osoba która chce oddać przedmiot do lombardu powinna posiadać 18 lat, oraz przedstawić dowód osobisty. Lombard jest miejscem gdzie pieniądze w zamian za zestaw mogą otrzymać osoby w ciężkich sytuacji finansowej, które nie posiadają zdolności kredytowej, którym bank odmienił odmówił pożyczki. Należy zwrócić uwagę, że pożyczka w lombardzie jest dyskretna, nie są o tym fakcie informowane osoby trzecie. Lombardy mogą przyjmować różne przedmioty, obecnie przykładowo będą to komputery, laptopy, telefony komórkowe czy też wartościowa biżuteria jak również złoto oraz srebro.

Lombardy chętnie skupują złoto, może być to biżuteria, pierścionek, łańcuszek czy też złote monety. Osoby, które decydują się na sprzedaż mogą otrzymać orientacyjną informację na temat ceny skupowanego złota, srebra czy też platyny. Warto pamiętać, że ceny kursów często się zmieniają, dlatego zazwyczaj jest to orientacyjna wycena zwłaszcza jeżeli otrzymujemy informację telefoniczną. Lombardy na miejscu dokonują wyceny, w niektórych przypadkach mogą skontaktować się także z jubilerem, który wykona szczegółową wycenę. Osoby, które posiadają różne stare przedmioty wykonane ze złota, biżuterię, która nie jest już noszona mogą otrzymać od razu gotówkę do ręki.

Jednym z miejscem gdzie możemy sprzedać złoto, srebra oraz platynę jest lombard4u kraków. Skupowane są monety, sztabki, biżuteria jak również inne wyroby z metali szlachetnych. Lombardy mogą udzielić pożyczek pod zastaw bardzo wielu różnych przedmiotów, może być to także aparat fotograficzny czy też elektronarzędzia.