Obecnie dużą popularnością wśród klientów cieszą się karnisze metalowe

Przy odpowiednim ozdobnym karniszu wszystkie zasłony wydają się ładniejsze.

Odpowiedni wygląd i styl można nie tylko osiągnąć, ale także wzmocnić przez właściwy dobór dekoracji okiennych. Karnisze drewniane i metalowe to dwie opcje, które zazwyczaj mamy do wyboru w sprzedaży, warto zatem przyjrzeć się szczegółowo zaletom i wadom każdego z tych rozwiązań.

Obecnie dużą popularnością wśród klientów cieszą się karnisze metalowe

Jakie karnisze sprawdzą się najlepiej w twoim domu

Drewniany karnisz zapewni w pomieszczeniu bardziej naturalne środowisko. Ale może to być monotonne, jeśli masz w domu dużo drewnianych rzeczy. Wręcz przeciwnie, metalowy pręt może przełamać monotonię pomieszczenia, w którym jest już dużo drewna, nadając mu bardziej nowoczesny i stylowy charakter. W przypadku szerokich i wysokich okien najlepszym rozwiązaniem będzie drewno. Drewniane, solidne karnisze bardzo dobrze znoszą nacisk mocno udrapowanych zasłon okiennych. Im większe są twoje okna, tym dłuższych i grubszych będą wymagały karniszy. Karnisze drewniane mogą być wstępnie wykończone szeroką gamą farb i bejc, sprzedawane są również w stanie surowym.

Metalowe karnisze to doskonała alternatywa dla współczesnych, jak i niepowtarzalnych stylów i wykończeń w dekoracjach okiennych. Występują w wielu ciekawych kształtach, czasami z dekoracyjnymi zakończeniami w różnorodnych kształtach, mogą być one z akrylowymi zdobieniami lub z kryształkami. Metalowe karnisze oferują urzekające kontrasty w pomieszczeniach z dużą ilością mebli. Jeśli planujesz użyć metalowych karniszy do szerokiego okna, najlepszym wyborem w tym przypadku będzie pręt o średnicy 2 centymetrów lub większej, który ma liczne wsporniki, które go podtrzymują.

Regulowane długości to zalety, jakie oferują pręty metalowe. Możesz je dostosować tak, jak chcesz. Pomieszczenia urządzone w stylu tradycyjnym, nowoczesnym, minimalistycznym lub w stylu art deco, będą wyglądać świetnie z takimi karniszami. Karnisze metalowe możesz zakupić na stronie https://sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/karnisze-metalowe. Ostateczny wybór karniszy będzie zależał od wystroju pomieszczenia i wymagań funkcjonalnych, oczywiście decydującym czynnikiem jest również twój budżet.