CZY PROMIENNIKI PODCZERWIENI TO DOBRE ROZWIĄZANIE DLA HAL PRODUKYJNYCH I MAGAZYNÓW?

Jesień i zima to trudny czas szczególnie dla osób pracujących w halach produkcyjnych oraz magazynach.

Wielkie przestrzenie trudno jest ogrzać, a nieustannie otwierane drzwi lub bramy pozwalają ciepłu skutecznie uciekać. W związku z tym, pracownicy zakładają kolejne warstwy ubrań, które potrafią ograniczać ruchy. Dziś można stworzyć komfortowe warunki pracy, niewielkim kosztem. Pomagają w tym promienniki IR.

PROMIENIOWANIE INFRARED DOGRZEWA STANOWISKO PRACY

Okazuje się, że promiennik podczerwieni może być wykorzystywany wewnątrz hal produkcyjnych. Oczywiście, cały system powinien zostać zaprojektowany przez ekspertów, którzy wezmą pod uwagę nie tylko wielkość budynku i rozlokowanie poszczególnych stanowisk pracy, ale też branżę, którą zajmuje się dana firma. Może mieć to wpływ na wybór odpowiedniego urządzenia lub jego mocy. Promienniki podczerwieni mogą jednak skutecznie dogrzewać pracowników podczas wykonywania obowiązków służbowych. Reflektory ciepła mogą zostać zainstalowane na stałe i skierowane w taki sposób, aby swoim zasięgiem obejmowały nawet kilka osób. Ciepło odczuwalne jest natychmiast, z prostego powodu. Promienniki IR nie ogrzewają powietrza, a osoby, które znajdują się w ich zasięgu. W związku z tym, nie straszne im ani otwarte bramy, ani drzwi. Ciepło odczuwalne jest niezależnie od tego typu nieudogodnień.

DODATKOWE ZALETY PROMIENNIKÓW IR?

Promienniki podczerwieni mogą być wykorzystywane na różne sposoby. Nie chodzi tylko o ogrzewanie wnętrza hali produkcyjnej lub magazynu. Zimą wiele problemów sprawiają również oblodzone podjazdy oraz rampy. Profesjonalnie zaprojektowany system, który uwzględnia promienniki IR może temu zapobiec. Uruchomi się w chwili, w której temperatura spadnie do określonej wartości, dzięki czemu na powierzchni nie pojawi się lód. To znacznie ułatwia proces załadunku lub rozładunku.

Najlepsze promienniki dostępne na rynku można znaleźć na stronie irsystem.pl. To prawdziwi specjaliści w swojej dziedzinie. Profesjonalna ekipa wykonuje dokładne pomiary, a następnie przenosi je na projekt. Ta sama firma dokonuje później montażu promienników i pokazuje jak ich używać.