Certyfikowana bawełna organiczna to coś więcej niż zrównoważone praktyki uprawy

Jako świadomi konsumenci powinniśmy dokonywać odpowiedzialnych wyborów, jeśli chodzi o zakup odzieży.

Wybierajmy firmy tekstylne, które tworzą lepsze standardy dla materiałów, łańcucha dostaw tekstyliów i społecznych aspektów produkcji. Niektóre rodzaje bawełny są uprawiane zgodnie z bardziej zrównoważonymi praktykami, współpracują z rolnikami w celu ograniczenia stosowania chemikaliów i złagodzenia negatywnego wpływu ich upraw na środowisko. Należy również zastosować inicjatywy podejmując kroki w celu rozwiązania problemu warunków pracy w odpowiednich grupach krajów. Podczas gdy zrównoważone i przejściowe praktyki są znacznie bardziej szanujące środowisko i pracowników, certyfikacja ekologiczna obejmuje dodatkowe kroki, takie jak brak GMO lub niezatwierdzonych chemikaliów. W zależności od certyfikacji może to oznaczać zmianę gleby w celu zapewnienia, że chemikalia miały czas na usunięcie z gruntu, wymagania dotyczące wszystkich elementów odzieży oraz bezpieczeństwo pracowników. Certyfikowana bawełna organiczna to coś więcej niż zrównoważone praktyki uprawy

Certyfikaty wywarły ogromny wpływ na przemysł tekstylny, ponieważ rolnictwo ekologiczne i procedury przetwarzania dotyczą tak wielu ludzi w krajach, które produkują większość upraw bawełny.

Na tych obszarach może być mniej przepisów ograniczających niebezpieczne użycie chemikaliów, a korporacje biotechnologiczne mogą mieć większą swobodę w zdominowaniu swojego przemysłu rolnego za pomocą nasion zmodyfikowanych genetycznie lub. Praktyki ekologiczne tworzą narzuconą przez rolników zdrowszą alternatywę dla rolnictwa konwencjonalnego oraz dbają o sprawiedliwe traktowanie pracowników. Certyfikat Fair Trade tworzy standardy dla materiałów, łańcucha dostaw tekstyliów i społecznych aspektów produkcji bawełny, takie ubrania znajdziesz na stronie https://www.kokoworld.pl/. Jeśli chodzi o kryteria społeczne, oznacza to brak pracowników przymusowych, prawo do rokowań zbiorowych, zakaz pracy dzieci, brak dyskryminacji oraz bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Współpraca z fabrykami posiadającymi taki certyfikat gwarantuje, że pracownicy, którzy produkują nasze niedrogie i niepowtarzalne stroje, są bezpieczni i szanowani.