Jak pielęgnować wrażliwą skórę dziecka

Pielęgnacja skóry noworodka to delikatna sprawa.

W pierwszych miesiącach, gdy rozwija się układ odpornościowy dziecka, należy używać najłagodniejszych środków czyszczących i delikatnych kremów. Twoje dziecko potrzebuje produktów do pielęgnacji skóry bez barwników, konserwantów i substancji zapachowych. Produkty do pielęgnacji skóry zawierające barwniki, substancje zapachowe i substancje chemiczne mogą podrażniać skórę dziecka i powodować reakcje alergiczne. Naturalne produkty do pielęgnacji skóry dzieci są bezpieczne dla większości maluchów, ale jeśli występują alergie lub astma w rodzinie, dziecko może być wrażliwe na niektóre substancje roślinne i zioła w niektórych produktach. Wybieraj produkty do pielęgnacji i mycia, które nie zawierają ftalanów ani parabenów. Te chemikalia odpowiadające za zapach i trwałość kosmetyków są potencjalnie szkodliwe dla niemowląt i dzieci. Szampony i kosmetyki do mycia są łagodne i bezpieczne dla skóry dziecka, ale używaj ich oszczędnie, ponieważ mogą one wysuszać skórę. Używaj kremów i balsamów o neutralnym pH, aby skóra Twojego dziecka była zrównoważona i zdrowa, a tym samym lepiej chroniła przed podrażnieniami i czynnikami zewnętrznymi.

Produkty, które nie są neutralne pod względem równowagi pH, mogą powodować wysuszanie skóry i wysypkę lub swędzenie i podrażnienie.

Produkty do mycia i pielęgnacji powinny być stworzone z łagodnych, odżywczych składników, aby skóra Twojego dziecka była miękka i elastyczna. Poszukaj produktów, które nie zawierają wody na liście składników. Produkty te rzadziej wymagają dodania konserwantów, stabilizatorów chemicznych lub sztucznych wypełniaczy. Sprawdź produkty dla dzieci na stronie https://novaclear.eu/dla-dzieci/pielegnacja-twarzy/. Masła i olejki są bardzo nawilżające, więc szukaj składników takich jak masło shea lub olej kokosowy, aby złagodzić swędzenie skóry. Im mniej składników w kosmetyku dla dzieci, tym lepiej. Jeśli istnieje ogromna lista składników, prawdopodobnie najlepiej trzymać się z daleka, chyba że naprawdę rozumiesz, co to jest. Dobry krem lub balsam do ciała nie potrzebuje zbyt wiele, aby był bezpieczny i skuteczny.