Szlaki turystyczne w Bieszczadach

Bieszczady mają nam wiele do zaoferowania, dlatego warto byłoby się tam wybrać. Góry są piękne, a najbardziej to widać jesienią, kiedy mienią się różnymi kolorami.

Oczywiście o każdej porze roku można jechać w Bieszczady, ale trzeba wiedzieć, który ze szlaków wybrać żeby był dopasowany do naszych wymogów, ale również naszych możliwości. Pierwszy szlak, który jest polecany to Mała Rawka-Wielka Rawka. Trasa Przełęcz Wyżniańska Mała Rawka ma długość nieco ponad 3 km i przejdziemy ją w niecałe dwie godziny. Trasa Mała Rawka- Wielka Rawka to już tylko 1,5 kilometra i pół godziny drogi. Drugi popularny szlak to Włosowate- Tarcica. Całość ma pięć kilometrów i przejdziemy to nie szybciej niż w dwie godziny piętnaście minut. Na Tarcicy można znaleźć krzyż, który stoi tam na pamiątkę wizyty Jana Pawła II.

Inne szlaki

Kolejny krótkim szlakiem jest Muczne- Bukowe Berdo. Jest to szlak żółty o długości 31, kilometra. Czas przejścia takiego dystansu to nieco ponad godzinę. Na tej samej trasie można pójść dalej Bukowe Berdo –Krzemień. Jest to szlak niebieski, który liczy sobie dwa i pół kilometra. W godzinę powinniśmy dotrzeć na miejsce idąc tym szlakiem. Czwartym szlakiem jest Przełęcz Wyżnia –Schronisko PTTK Chatka Puchatka. Szlak ma długość dwa i pół kilometra i na przejście potrzebujemy godzinę i piętnaście minut. W przypadku przejścia ze Schroniska PTTK Chatka Puchatka do Osadzki Wierch przejdziemy przeszło dwa kilometry i zajmie nam to czterdzieści minut. Sami widzimy, że w Bieszczadach będzie można się bardzo dobrze bawić i miło spędzić czas. Nie pozostaje nam nic innego jak wybrać się na jeden ze szlaków i przekonać się o wyjątkowości tego miejsca. Bardzo dużo przydatnych informacji o Bieszczadach znajdziemy na stronie szlaki w Bieszczadach. Mamy tutaj wszystko, co jest potrzebne żeby nas zachęcić do wybrania się w Bieszczady. Góry są piękne i na pewno nam się spodobają. Miejsce jest wyjątkowe, dlatego coraz więcej turystów się tam zaczyna każdego roku pojawiać.