Profesjonalna sterylizacja szpitali przy pomocy ozonowania

Ozon jest najsilniejszym czynnikiem utleniającym, który występuje naturalnie.

Dzięki dodatkowej cząsteczce tlenu ozon jest w stanie niszczyć zarazki, wirusy i drobnoustroje, które mogą powodować zanieczyszczenia powierzchni lub powietrza. Co więcej, ozon nie pozostawia pozostałości chemicznych typowych dla alternatywnych detergentów lub syntetycznych środków czyszczących, a przy odpowiednim obchodzeniu się z nim – poprzez przekształcenie ozonu z powrotem w cząsteczki tlenu – może być jednym z najbardziej skutecznych narzędzi do sterylizacji. Ozon jest silnym i naturalnym sposobem oczyszczaczem, możliwe jest stosowanie gazu ozonowego do ochrony przed infekcjami i wielokrotnej sterylizacji. Obecnie na rynku działa wiele firm które zajmują się ozonowaniem firm i domów prywatnych dzięki temu każdy może liczyć na profesjonalną dezynfekcję. Obecnie ozonowanie powszechnie wykorzystuje się do dezynfekcji szpitali, gdzie trzeba robić to dokładnie i bardzo często. Firmy wykorzystują ozon do dezynfekcji narzędzi laboratoryjnych, szczególnie tych, które biorą udział w operacjach.

Skutecznie sterylizuje pipety, końcówki pipet, rękawiczki, talerze, małe instrumenty, a nawet przedmioty osobiste, takie jak klucze czy okulary.

Jest to sposób bardzo bezpieczny i wydajny, nie wykorzystuje żadnych płynów, szkodliwych promieni UV, agresywnych chemikaliów ani ciepła, nie uszkadza żadnych powierzchni ani nie pozostawia żadnych pozostałości chemicznych. Jest w stanie przeniknąć do zagłębień lub szczelin, które wcześniej były nieosiągalne, dzięki czemu narzędzia badawcze lub przedmioty osobiste zostały dokładniej oczyszczone i zdezynfekowane. Z pewnością ozonowanie szpitali jest bardzo dobrym pomysłem, zastosowanie chloru mogłoby się wiązać z pozostaniem przykrego zapachu, ozon natomiast nie pozostawia żadnych śladów. Zachodzące reakcje powodują iż tlen uchodzi do atmosfery, dzięki temu zyskujemy zdezynfekowane powierzchnie bez żadnych nalotów i pozostałości. Ozonowanie można często powtarzać, dzięki czemu można w razie potrzeby szybko zdezynfekować określone pomieszczenia czy też całe piętra szpitali.