Jak zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu?

Banki i ich kredyty cieszą się obecnie niesłabnącą popularnością wśród wielu klientów indywidualnych, jak również przedsiębiorców w Polsce.

Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki kredytom spłacanym w wygodnych miesięcznych ratach, każdy ma możliwość uzyskania środków potrzebnych do finansowania różnych zakupów, inwestycji, a także innych istotnych wydatków. Warto mieć na uwadze to, że uzyskanie kredytu wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych warunków. Warto więc uzyskać więcej informacji w tym zakresie.

Jak zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu?

Poprawa zdolności kredytowej – podstawowe informacje

Oczywiście do grona warunków kredytowych zalicza się złożenie wniosku, okazanie swojego dowodu tożsamości czy też dokumentów finansowych i innych dokumentów, o które może poprosić bank. Najważniejsze jest jednak posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Każdy klient jest poddawany ocenie na podstawie jego sytuacji finansowej. Dzięki temu analitycy banku mogą ustalić czy udzielenie kredytu danej osobie wiąże się z wysokim ryzykiem problemów ze spłatą. Im ocena zdolności kredytowej jest wyższa, tym większe szanse na otrzymanie wyższych kredytów o parametrach spełniających konkretne wymogi.

Aby poprawić zdolność kredytową, warto postarać się o umowę o pracę na czas nieokreślony u swojego pracodawcy. Jest to jedno z najpewniejszych źródeł dochodu. Nie bez znaczenia są też dochody dodatkowe (np. na umowach cywilnoprawnych). Chcąc poprawić zdolność kredytową trzeba pamiętać o terminowym spłacaniu zobowiązań, a także ich ograniczaniu, jeśli nie są niezbędne (np. pakiety telewizji cyfrowej, wysokie abonamenty telefoniczne, itp.). Dobrym pomysłem jest też wzięcie małego kredytu gotówkowego i jego spłacenie, aby zyskać pozytywny wpis w historii kredytowej.

Szansę na kredyt można zwiększyć starając się o niego z partnerem lub współmałżonkiem. Dodatkowo dobrze jest zwrócić uwagę na usługi doradców kredytowych promujących się hasłami, takimi jak na przykład kredyt hipoteczny Kraków. Tacy eksperci mają możliwość składania zapytania do wielu banków na raz. W ten sposób można szybko uzyskać informacje, w których bankach możliwe jest otrzymanie kredytu posiadającego wymagane parametry.