Najczęstsze awarie instalacji wodno-kanalizacyjnych i ich przyczyny

Jednym z najpopularniejszych problemów, z którymi borykamy się w naszych domach w kwestii hydrauliki, są zatkane rury. Ich zapychanie się może nas zaskoczyć w biały dzień, a najczęściej powoduje niedrożność kanalizacji i podniesienie się poziomu wody w armaturze. Awarie kanalizacyjne i wodne są najczęściej powodowane przez gromadzenie się resztek żywności i innych odpadków w rurach, tworząc tak zwany zator. Jednak istnieje również cały szereg innych przyczyn, które wpływają na to, że nasza kanalizacja nie działa prawidłowo. Poznajmy je.

Zapchane rury to najczęstszy rodzaj awarii, która może spotkać naszą kanalizację. Oprócz tego, rury mogą zwyczajnie rdzewieć, być niestabilne lub pękać. Używając nieodpowiedniego rodzaju rur lub materiału, z którego zostały wykonane, możemy spowodować przeciążenie. Awarie mogą też być spowodowane uszczelkami czy zastosowaniem nieprawidłowych śrubek łączących. A jak sobie z tym poradzić?

Co najczęściej powoduje awarie hydrauliczne?

Aby zmierzyć się samodzielnie z usterką kanalizacyjną w naszym domu lub mieszkaniu, należy najpierw dowiedzieć się z czym musimy się mierzyć. Jednak pierwszym krokiem do prawidłowego funkcjonowania instalacji wodno-kanalizacyjnych będzie profilaktyka.

Za większość awarii odpowiadają ludzie, ponieważ wiele osób wciąż traktuje kanalizację jak kosz na śmieci. Wrzucają do odpływu różne odpadki, żywność i wszelkie przedmioty, które przyczyniają się do zatykania rur.  Takie odpady i odpadki zagnieżdżają się w jednym miejscu i powodują niedrożność rury oraz nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu.

Jeżeli przyszło nam się zmierzyć z takim problemem, należy niezwłocznie skorzystać z pomocy i usług hydraulika z Wrocławia, który zajmuje się profesjonalnie naprawianiem rur. Często jednak całkowicie przypadkiem, w kanalizacji pojawią się elementy niewłaściwe. Hydraulicy na co dzień zmagają się z udrażnianiem lub przepychaniem rur, w których znalazły się resztki żywności lub elementy, które nie powinny się nigdy znaleźć w rurach kanalizacyjnych.

Mimo iż rury mają dosyć szeroką objętość, nie gwarantuje to 100% ochrony przed każdym rodzajem odpadu, który wpadnie do kanalizacji. Rozmaite zanieczyszczenia mogą powstawać w samych rurach, na różnym etapie systemu.

Jak poradzić sobie z awarią hydrauliczną?

Chcąc pozbyć się rozmaitych niedogodności związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem naszej kanalizacji, najlepiej wynająć grupę profesjonalnych hydraulików, którzy pomogą pozbyć się awarii.

Osoby, które podejmują się czyszczenia rur, muszą wykonać to przy użyciu odpowiedniego sprzętu, który będzie dopasowany do rodzaju usterki. Aby przeprowadzić naprawę, zdarza się również, że trzeba zakręcić zawory w danej części miasta. Hydraulicy dzięki wieloletniemu doświadczeniu będą doskonale wiedzieli jak poradzić sobie z problemem, bez ingerencji w całą kanalizację. Awaria dzięki temu może zniknąć w kilka godzin, aby nie sprawiać już więcej kłopotów mieszkańcom zarówno domu, w którym przeprowadzane są prace, jak również reszcie okolicy.

Polecamy także zapoznać się z listą najczęstszych awarii hydraulicznych, do których należy wezwać hydraulika. Poznasz ją klikając w następujący link: https://jotka-hydraulik.pl/awarie-hydrauliczne/.

źródło zdjęcia: freepik.com