Mebel odnowiony farbą kredową Autentico

Jak wybrać farbę kredową do mebli?

Kredowa farba do mebli w ostatnich latach stała się niezwykle popularna. Użytkownicy doceniają przede wszystkim łatwość malowania oraz stosunkowo krótki czas schnięcia farby na powierzchniach. Dodatkowo farby kredowe dostępne są w bardzo wielu kolorach, dzięki czemu każdy może swobodnie dobrać odpowiednią barwę dla swoich mebli. Artykuł podpowiada jakimi czynnikami kierować się przy wyborze kredowej farby. Dokładne zapoznanie się z poniższymi wskazówkami pozwoli dokonać w pełni satysfakcjonującego wyboru. Informacje ułatwią również proces malowania, aby finalny efekt był jak najlepszy. Farba kredowa to bardzo charakterystyczna substancja, która tworzy niepowtarzalną strukturę na powierzchni. Meble, które zostały nią pomalowane, nadają każdemu wnętrzu indywidualnego charakteru.

Mebel odnowiony farbą kredową Autentico

Najważniejsze zalety farby kredowej

Farby kredowe wykorzystywane były przez artystów na starym kontynencie już w XIV wieku, jednak w ostatnich latach otrzymały drugie życie. Wpływ na to ma między innymi ich duża uniwersalność, ponieważ wykorzystywane mogło być do malowania ścian, boazerii oraz mebli. Malowanie przedmiotów farbami kredowymi to łatwe zajęcie, które bez problemu wykonać można ręcznie. W efekcie uzyskuje się bardzo nietypowe zdobienia, które można określić jako delikatne przetarcia oraz cieniowania. Kolejnym dużym atutem wykorzystywania farb kredowych jest fakt, że niepotrzebne staje się czasochłonne szlifowanie powierzchni mebla przed procesem malowania.

Jaki kolor farby kredowej wybrać?

Najpopularniejszym kolorem farb kredowych jest biel, której dużą zaletą jest uniwersalność i elegancka prostota, jednak paleta kolorów oferowana przez rynek jest tak duża, że każdy bez problemu znajdzie barwę dostosowaną do swoich potrzeb. Przy wyborze farby należy również zwrócić uwagę na markę, ponieważ jakość farby w zależności od producenta może się znacznie różnić. Na stronie pracowni Stare na Nowe www.starenanowe.pl/farba_kredowa.html znajdziesz farby kredowe marki Autentico, która jest liderem produkcji farb kredowych na świecie.

Malowanie farbą kredową do mebli Autentico

Jak malować farbą kredową?

Farba kredowa sprawdzi się idealnie do pomalowania drewnianych mebli, dzięki czemu właściciel uzyska meble, które nawiązywać będą do prowansalskiego stylu. Charakterystyczna struktura farby sprawia, że na powierzchni mebli utrzymuje się dość gruba warstwa matowej substancji. Omawiany rodzaj farb pozwala również na tworzenie efektu przecierania bądź cieniowania, aby osiągnąć wspomniany efekty, warto zastosować kontrastujące ze sobą barwy farby. Popularną praktyką jest także mieszanie dwóch farb kredowych i tworzenie unikatowych warstw.

Jakie meble można malować farbą kredową?

Farby kredowe to idealne rozwiązanie do pomalowania nietypowych i charakterystycznych mebli. Proces malowania farbą kredową jest bardzo prosty, ponieważ odznacza się ona dobrą przyczepnością oraz kompleksowym kryciem powierzchni. Zaleca się, aby przy malowaniu gładkich mebli zostały uprzednio przemyte na przykład wodą z mydłem, w celu usunięcia wszystkich niepożądanych substancji. W niektórych przypadkach konieczny okazać może się szlifowanie mebli. Należy pamiętać, że jeżeli pierwotna powłok się łuszczy bądź jest znacząco nierówna lub uszkodzona powinna zostać wygładzona, aby poprawić wygląd mebla. Szczegółowe dane związane z użytkowaniem farby znajdują się też na jej opakowaniu. Farba kredowa to świetne rozwiązanie, które da meblom nowe życie i odświeży wygląd mieszkania.