Czy klimatyzatorem można ogrzać mieszkanie?

Rosnące ceny prądu, węgla czy gazu przekładają się na wysokie rachunki za ogrzewanie mieszkań. Nie dziwi więc coraz większa popularność urządzeń grzewczych zasilanych energią odnawialną lub takich, które pobierają znacznie mniej prądu niż tradycyjne grzejniki elektryczne. Coraz więcej osób wybiera energooszczędne pompy ciepła w połączeniu z fotowoltaiką, co pozwala zminimalizować koszty ogrzewania. Ciekawym rozwiązaniem jest montaż klimatyzatora z funkcją grzewczą. Wśród dostępnych na rynku modeli jest coraz więcej klimatyzatorów, dzięki którym można nie tylko dogrzać pomieszczenie wczesną wiosną czy jesienią, ale także je ogrzać, gdy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera.

W jaki sposób klimatyzator ogrzewa pomieszczenie?

Zaawansowane klimatyzatory typu split posiadają rewersyjny 4-drogowy zawór, który pozwala odwrócić obieg chłodniczy. Dzięki temu komponentowi mogą one ochładzać powietrze lub je ogrzewać. Wyposażone w najnowszą technologię klimatyzatory z funkcją grzania działają na pełnej wydajności i skutecznie ogrzewają pomieszczenia nawet przy temperaturze zewnętrznej -15ºC lub niższej. Tego typu urządzeniami dysponuje na przykład firma Sevro, w której ofercie widnieje klimatyzacja z funkcją grzania Miechów oraz w innych miastach na terenie Małopolski.

Jak wybrać klimatyzator do ogrzewania mieszkania?

Wybierając klimatyzator z funkcją grzania, warto zdać się na radę fachowców. Pracownicy firmy Sevro, z którymi można skontaktować się, korzystając z danych na stronie https://goo.gl/maps/f8DfijX1ZeFo3NCo6, pomogą wybrać klimatyzator idealnie dopasowanych do potrzeb mieszkańców danego lokalu. Jeśli urządzenie ma zapewnić przyjemne uczucie chłodu latem, a zimą ogrzewać pomieszczenie, powinno wyróżniać się określonymi parametrami. Oprócz technologii inwerterowej niezwykle ważna jest odpowiednia moc urządzenia, która przy ujemnych temperaturach na dworze będzie się obniżać.

Dlaczego warto ogrzewać mieszkanie klimatyzatorem?

Jako że klimatyzatory używane do ogrzewania pomieszczeń nie wytwarzają spalin i innych szkodliwych związków, pomagają dbać o środowisko i ograniczyć emisję smogu. Jeśli chodzi o ekologię, na uwagę zasługują wydajne urządzenia z czynnikiem chłodniczym R32, który może służyć tak długo, jak klimatyzator, bez konieczności wymiany.

Inwestycja w nowoczesny klimatyzator z różnorodnymi filtrami sprzyja poprawie samopoczucia i pozwala utrzymać dobrą jakość powietrza w pomieszczeniu. Urządzenia te oczyszczają i jonizują powietrze, co docenią nie tylko alergicy, ale także osoby dbające o zdrowie. Klimatyzatory wyposażone w określone systemy filtracyjne oczyszczają powietrze z alergenów, wirusów i bakterii.

Klimatyzatory z funkcją grzania poprawiają warunki termiczne w pomieszczeniach przez cały rok. Latem pomagają zapanować nad wysokimi temperaturami, wczesną wiosną i jesienią zastępują zużywające dużo prądu grzejniki elektryczne. Producenci wprowadzają na rynek coraz bardziej zaawansowane klimatyzatory z funkcją grzewczą, więc łatwo jest wybrać urządzenie o odpowiedniej mocy, które pozwoli skutecznie ogrzać mieszkanie zimą.