Maybelline – od rodzinnej firmy do międzynarodowego koncernu kosmetycznego

Niemal każda firma zaczynała swoją działalność od małego rodzinnego przedsiębiorstwa. Obecnie, wiele z nich działa już na arenie międzynarodowej i zatrudnia tysiące osób w wielu krajach świata. Przykładem tak prężnie rozwijającej się marki jest Maybelline – oferująca kobietom doskonałej jakości kosmetyki do makijażu.

Dziś kosmetyki Maybelline znają kobiety niemal na całym świecie. Od początku działalności, czyli od 1915 roku celem tej amerykańskiej firmy było podkreślenie kobiecego piękna i dostarczenie kosmetyków, które im w tym pomogą. Takim sposobem do rąk pierwszych klientek trafiła maskara do rzęs na bazie wazeliny, a kilkanaście lat później kolejny produkt – tym razem maskara stworzona na bazie wody.  

Bogata kolorówka od Maybelline

Początkowo marka Maybelline rozwijała się powoli i jednostronnie – skupiła się głównie na kosmetykach podkreślających kobiece spojrzenie. Ale już w kolejnych latach, wraz ze wzrostem zainteresowania i rozwojem coraz nowszych technologii, na rynku pojawiły się kolejne produkty, które bardzo szybko podbiły serca kobiet niemal na całym świecie (znajdziesz je na www.tagomago.pl/collections/maybelline). Dziś sytuacja ta się nie zmieniła i kosmetyki Maybelline znajdziemy w wielu damskich kosmetyczkach. Po jakie produkty najczęściej sięgają współczesne kobiety? Są to między innymi:

  • tusze i maskary do rzęs,
  • bazy pod makijaż, 
  • podkłady i korektory do twarzy, 
  • rozświetlacze,
  • pudry,
  • palety cieni do powiek, 
  • kolorowe pomadki i szminki. 

Piękne oczy, usta i świetlana cera dzięki kosmetykom Maybelline

Która kobieta nie marzy o nieskazitelnej cerze i podkreśleniu jej atutów za pomocą profesjonalnych kosmetyków, które są w zasięgu jej ręki? Obecnie za sprawą kosmetyków Maybelline te pragnienia mogą stawać się rzeczywistością. Wystarczy kilka kroków, żeby dopasować kosmetyki do indywidualnych potrzeb skóry i nauczyć się wykonywać prosty, ale piękny i przyciągający uwagę makijaż. Oto kilka wskazówek:

  • warto pod podkład nałożyć odpowiednią bazę, która ma nadać skórze gładkości i delikatnie ją zmatowić, dzięki czemu cały makijaż utrzyma się dłużej, 
  • wybierając podkład sprawdźmy czy jego odcień odpowiada odcieniowi naszej skóry – najlepiej nałożyć niewielką ilość podkładu na linii żuchwy,
  • możemy także spróbować dopasować kolor pomadki lub szminki do typu urody – jeśli Twoja uroda to typ ciepły – wybierz odcienie z przewagą pigmentu żółtego. Jeśli zaś typ chłodny – bardziej dopasowane będą lekko zgaszone kolory z przewagą niebieskiego.