Kasety aluminiowe do systemów sterowania

W firmach, gdzie stosuje się wiele różnego rodzaju urządzeń, maszyn, automatykę przemysłową, warto wykorzystać szafy sterownicze, w których umieścimy urządzenia elektryczne, elektroniczne, systemy zarządzania.

W ten sposób możemy zadbać o przejrzystość, szafy to również zabezpieczenie przed dostępem osób nieupoważnionych. Szafy dostępne są w wersjach wolnostojących, mocowanych do ściany, można wybrać różnej wielkości w zależności od ilości urządzeń, które będziemy chcieli w nich umieścić.

Kasety aluminiowe do systemów sterowania

Profesjonalne kasety modułowe do szaf sterowniczych

Szafa sterownicza może pomieścić wiele modułów, które możemy umieścić w kasetach, będą to kasety w standardzie eurokart lub też przygotowane na specjalne zamówienie. Szafa pozwoli na łatwiejsze zarządzanie okablowaniem, dostarczenie zasilania do wszystkich urządzeń, jak również może posiadać systemy zasilania zapasowego. Dlatego szafy wykorzystuje się w różnych branżach, wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością sprzętu. Kasety aluminiowe są bardzo dobrym rozwiązaniem ze względu na możliwość łatwego wyjęcia danego modułu, posiadają one prowadnice, uchwyty. W ten sposób mamy łatwy dostęp w celu serwisowania czy też wymiany. Producenci oferują różne rodzaje osłon, mogą być to osłony zamknięte, które będą chroniły urządzenia przed dostawaniem się pyłu, różnego rodzaju zanieczyszczeń. Mogą także być to osłony posiadające otwory umożliwiające wentylację.

Dostępnych jest bardzo wiele różnych akcesoriów, takich jak listwy gwintowane służące do mocowania, różnego rodzaju śruby, uchwyty. Często w przypadku mniejszych urządzeń stosuje się również podziały uzupełniające, w tym przypadku kasetę o standardowych rozmiarach możemy zmniejszyć, co pozwoli na lepsze wykorzystanie przestrzeni, dzięki temu w jednej kasecie możemy umieścić przykładowo wiele mniejszych kart. Producent kaset może także przygotować rozwiązania zgodnie ze specyfikacją klienta, różnego rodzaju obudowy oraz kasety na zamówienie. Mogą one posiadać określoną szerokość, wysokość oraz długość, jak również odpowiednią charakterystykę otworów mocujących.

Z ofertą producenta kaset możemy zapoznać się na stronie armel.pl. Dostępnych jest tam wiele modeli standardowych, jak również informacje na temat możliwości zamówienia kaset niestandardowych, różnego rodzaju akcesoriów służących do montażu.