Czyszczenie mebli tapicerowanych przez profesjonalistów – jak przebiega i jakie przynosi efekty?

Czysta i pachnąca tapicerka meblowa to podstawowy warunek komfortowego odpoczynku. Wraz z upływem czasu na jej powierzchni mogą jednak pojawiać się uciążliwe zabrudzenia, z którymi trudno poradzić sobie samodzielnie. Z pomocą przychodzą wówczas firmy, oferujące profesjonalne czyszczenie mebli tapicerowanych. Jak wygląda tak usługa i kiedy warto z niej skorzystać?

Kiedy warto zdecydować się na profesjonalne pranie tapicerki meblowej?

Regularne odkurzanie i mycie mebli to gwarancja ich wysokiej estetyki. Dzięki takim zabiegom z powierzchni tapicerki usunąć można niewielkie zabrudzenia i plamy, powstałe na skutek codziennego użytkowania. Nie zawsze jednak domowe środki czystości są w stanie poradzić sobie z bardziej uciążliwymi zabrudzeniami. Do takich należą np. plamy z tłuszczu czy mazaków, używanych przez najmłodszych członków rodziny. W takiej sytuacji warto skorzystać ze wsparcia specjalistów. 

Profesjonalne czyszczenie kanap w Krakowie oferuje znana i polecana przez klientów firma Fabryka Czystości Kraków, Osiedle Józefa Strusia 6, 31-807 Kraków, Tel: 512784012. Z takich usług korzysta coraz więcej osób, zainteresowanych wysoką skutecznością działań, odpowiednim zapleczem technicznym i sporym doświadczeniem, gwarantującym sukces całego przedsięwzięcia.

Ile kosztuje usługa prania tapicerki meblowej?

Na to pytanie bardzo trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jak nietrudno się domyślić, ostateczna cena będzie zależała od wybranej firmy, a często nawet od regionu, w którym usługa ma zostać zrealizowana. Jeśli chcesz poznać przykładowe stawki w Krakowie, zobacz cennik prania tapicerki, przygotowany przez jedną z wiodących na tutejszym rynku firm. Na ostateczne koszty inwestycji będzie wpływać również:

  • rodzaj czyszczonego mebla – pranie narożnika czy kanapy będzie zdecydowanie droższe od czyszczenia fotela biurowego, pufy czy krzesła,
  • stopień jego zabrudzenia,
  • rodzaj używanego sprzętu i detergentów.

Warto podkreślić jednocześnie, że profesjonalne pranie mebli tapicerowanych przywraca im utracony blask i nienaganny wygląd, co z kolei eliminuje konieczność ich wymiany na nowy model. 

Na czym polega metoda ekstrakcyjna?

Przy profesjonalnym czyszczeniu tapicerki meblowej wykorzystywana jest metoda ekstrakcyjna. Od metody parowej odróżnia ją przede wszystkim sposób oddziaływania na zabrudzoną powierzchnię. Sprowadza się ona bowiem do aplikacji roztworu czyszczącego, który wyciągany jest z tapicerki przy pomocy specjalistycznych narzędzi wraz z rozpuszczonym przez niego brudem. 

Czyszczenie parowe wykorzystuje z kolei wysoką temperaturę, rozluźniającą powstałe zabrudzenia. Niestety, rozwiązanie to nie zawsze jest bezpieczne, a na uszkodzenia narażone są w tym przypadku zwłaszcza ozdobne elementy mebli. 

Jakie efekty przynosi profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej?

Jak już zostało wspomniane, wsparcie profesjonalistów eliminuje konieczność dodatkowych wydatków, związanych z koniecznością wymiany pobrudzonych mebli na nowe. Co więcej, takie czyszczenie przynosi również znacznie lepsze rezultaty, niż te, które osiągniemy przy wykorzystaniu domowych środków czystości. 

Więcej o efektach tego rodzaju działań dowiesz się ze strony  https://www.fabrykaczystoscikrakow.pl/realizacja-pranie-i-czyszczenie-tapicerki-meblowej-niebieskiej-sofy-oraz-dywanu/, gdzie zamieszczono przykładowe realizacje zleceń. Śledząc je, nietrudno zauważyć, że dzięki wsparciu profesjonalistów meble odzyskują utraconą barwę, pozbywając się nieestetycznych plam i zabrudzeń. Warto podkreślić jednocześnie, że takie czyszczenie usuwa również nieprzyjemne zapachy, pozostawiając po sobie przyjemny, świeży aromat.

Jak przebiega czyszczenie tapicerki przez profesjonalistów?

Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się odnowionym i pachnącym przyjemnie meblem, konieczne będzie jego efektywne czyszczenie. Proces ten przebiega wg ściśle określonego schematu:

  • dokładne odkurzanie powierzchni, by usunąć z niej kurz, brud czy resztki pokarmu,
  • naniesienie stosownego preparatu,
  • czyszczenie zabrudzonej tapicerki przy pomocy szczotek i ściereczek z mikrofibry,
  • płukanie materiału i usuwanie nadmiaru wody przy pomocy profesjonalnego sprzętu.

Detergent, zastosowany w trakcie czyszczenia, wnika w strukturę zabrudzeń, rozpuszcza brud i ułatwia jego usunięcie. To właśnie jego odpowiedni dobór stanowi klucz do sukcesu całego przedsięwzięcia. Wykorzystany środek powinien być bowiem nie tylko skuteczny, ale również i bezpieczny dla danej powierzchni, by nie spowodować na niej odbarwień czy uszkodzeń.