Jak przygotować się do przeprowadzki? Oto kilka rad.

Zanim zaczniesz przeprowadzkę warto się do niej odpowiednio przygotować. Organizacja swoich działań związanych z przeprowadzką sprawi, że wszystko przebiegnie sprawnie, a ty nie zapomnisz o niczym.

Sprawdź nasze rady dotyczące przeprowadzki i rozpocznij nowy etap życia bez żadnych komplikacji.

Przygotuj się odpowiednio wcześniej

Przeprowadzka to nie tylko spakowanie rzeczy i przewiezienie ich w nowe miejsce. Z miejscem zamieszkania wiążą się również sprawy urzędowe. Warto odpowiednio wcześnie załatwić wszelkie formalności związane z nowym meldunkiem i przekierowaniem korespondencji. Pamiętaj również o rozwiązaniu wszelkich umów związanych z telewizją cyfrową oraz Internetem.

Zacznij pakowanie wcześniej

Nie warto zostawiać pakowania na ostatnią chwilę ponieważ wprowadza to niepotrzebny chaos. Z drugiej strony zbyt wczesne pakowanie może spowodować, że i tak będziesz otwierać kartony w poszukiwaniu rzeczy, która jest ci potrzebna. Zacznij pakowanie od przedmiotów, które nie są niezbędne do codziennego życia. Będą to wszelkiego rodzaju pamiątki, akcesoria dekoracyjne czy nie czytane aktualnie książki. Możesz również spakować część zastawy stołowej i zostawić tylko kilka talerzy i kubków. W ostatni wieczór warto najbardziej potrzebne i cenne rzeczy spakować w bagaż podręczny, który będziesz miał przy sobie. Powinny się w nim znaleźć dokumenty, leki, klucze oraz ładowarka do telefonu.

Dokonaj przeglądu swoich rzeczy

Przez rozpoczęciem pakowania dokładnie przejrzyj swoje przedmioty. Zastanów się czy wszystkich sprzętów używasz na co dzień. Może na blacie stoi blender z którego nie korzystałeś od roku? A może niedawno zakupiony stolik nocny nie będzie pasował do nowego wnętrza? Rozważ sprzedanie tych rzeczy. Jeśli i tak się nie przydadzą to szkoda aby zajmowały cenne miejsce podczas transportu. Dodatkowo zarobisz gotówkę, którą będziesz mógł wydać na przedmioty do nowego mieszkania. Podobnie dokonaj przeglądu swojej szafy. Ubrania, które nie nosisz już od dawna możesz sprzedać lub oddać na cele charytatywne.

Skorzystaj z worków próżniowych

Ubrania, a także takie rzeczy jak pościel, koce, zasłony czy firany potrafią zająć sporo miejsca w kartonach. Rozwiązaniem na ten problem są worki próżniowe. Wystarczy wszystkie tekstylia w nie zapakować i odessać powietrze przy pomocy odkurzacza. Dzięki temu zabiegowi zmniejszą one swoją objętość kilkukrotnie. Dodatkowo chronią one odzież przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak kurz czy wilgoć o które nie trudno podczas transportu.

Posegreguj swoje rzeczy

Pakując kartony nie wrzucaj swoich rzeczy losowo. Posegreguj je kategoriami i w ten sposób zapakuj. Warto również zaopatrzyć się w marker, którym opiszesz co znajduje się w danym kartonie. Dzięki temu cały proces przebiegnie o wiele sprawniej. Podczas rozpakowywania się unikniesz nadmiernego bałaganu i latających po całym mieszkaniu przedmiotów. Kartony z delikatnymi rzeczami warto oznakować specjalną naklejką aby osoby pomagające w przeprowadzce miały to na uwadze podczas ich przenoszenia. Kruche rzeczy takie jak zastawa stołowa czy porcelana najlepiej jest dodatkowo zabezpieczyć po przez owiniecie w papier lub folię bąbelkową.

Dobra organizacja pozwoli ci na sprawną i szybką przeprowadzkę. Podczas zmiany miejsca zamieszkania pamiętaj żeby nie tylko odpowiednio spakować swoje rzeczy, ale również załatwić sprawy formalne związane ze zmianą miejsca zamieszkania. Pamiętaj również o odpowiednio wcześniejszym zaplanowaniu tego co chcesz zabrać i sprzedaniu lub oddaniu rzeczy, które nie są ci już potrzebne.