pensjonat w ciechocinku

Tężnie solankowe w Ciechocinku – znane w całej Polsce

Ciechocinek to bardzo dobrze znane miasto na uzdrowiskowej mapie Polski. Choć to miasteczko położone w województwie kujawsko-pomorskim jest stosunkowo niewielkie, to zna je praktycznie każdy kuracjusz. Wiele osób przyjeżdżających do Ciechocinka, powtarza swoje wizyty co najmniej raz na kilka lat, a są i tacy, którzy przyjeżdżają tu co roku.

pensjonat w ciechocinku

Uzdrowiska i noclegi w Ciechocinku

Miasto to ma status uzdrowiska nie tylko ze względu na bogatą ofertę szpitali uzdrowiskowych i sanatoriów, ale i przede wszystkim na bogate złoża wód mineralnych oraz tak zwane tężnie solankowe. Jest to miasto, które praktycznie w ogóle nie skupia się na przemyśle, ale właśnie na świadczeniu usług zdrowotnych. Najbardziej znana w Ciechocinku jest chyba zresztą część uzdrowiskowa, która jest bardzo bogata w zieleń, znajduje się w niej wiele parków i skwerów, a w jej pobliżu wiele pensjonatów takich jak Noclegi Villa Niva Ciechocinek, które słyną ze swej przyjaznej i domowej atmosfery.

nocleg w centrum ciechocinka

Tężnie w Ciechocinku

Właśnie pomiędzy tymi znalezionymi obszarami można spotkać tężnie w Ciechocinku. Czym jednak właściwie są to popularne tężnie, które mają tak duże wzięcie wśród kuracjuszy? Tężnie to po prostu solidne konstrukcje drewniane, które działają na zasadzie odparowywania wody z solanki. W chwili obecnej w Ciechocinku działa Tężnia 1, 2 oraz 3, przy czym są to konstrukcje pochodzące jeszcze z XIX wieku. Dębowe pale, z których składa się każda tężnia, oplecione są gałązkami świerkowo-sosnowymi, po których to gałązkach nieustannie spływa solanka.

Zdrowotne spacery wokół tężni

Spacer wokół tężni jest więc nie tylko szalenie relaksujący, ale i zbawienny dla naszych dróg oddechowych, ponieważ solanka intensywnie paruje. Sprawia to, że wokół trzech wspomnianych tężni tworzy się mikroklimat, który jest  naturalnym inhalatorem, bardzo bogatym w jod. Częste przebywanie wokół tężni jest więc szczególnie polecane osobom, które mają tendencję do problemów z układem oddechowym.

Miejsca noclegowe w Ciechocinku

Aby jednak skorzystać z wszelkich dobrodziejstw, które przygotowuje dla swoich kuracjuszy w Ciechocinek, trzeba sobie najpierw załatwić oczywiście nocleg w tym mieście. Jak nietrudno się domyślić, skoro miasto to ma tak bogatą ofertę uzdrowiskowo-leczniczą, to i noclegi w Ciechocinku oferuję bardzo duża ilość hoteli i prywatnych pensjonatów. W internecie można znaleźć bardzo wiele ofert hoteli, pensjonatów, willi, czy innego typu kwater prywatnych z tego miasta, które oferują noclegi na krótszy lub dłuższy okres.

Ceny noclegów w Ciechocinku

Warto jest przed podjęciem decyzji zorientować się, które lokum ma najlepsze opinie byłych kuracjuszy, a koniecznie trzeba wziąć pod uwagę także to, że inne będą ceny noclegów podczas krótkich wyjazdów, a inne podczas tygodniowych lub dwutygodniowych turnusów. Nawet ceny w dni powszednie oraz w weekendy mogą się znacząco różnić. Wszystko też zależy od tego, jakie są indywidualne potrzeby kuracjusza i czy potrzebuje on specjalnych wygód, czy też raczej nie będą one potrzebne, a wystarczy mu to, co zaoferuje mu sam Ciechocinek i jego atrakcje.