Regularne monitorowanie sprzętu ciężkiego jest bardzo ważne

Sprzęt hydrauliczny jest podstawowym elementem maszyn używanych w wielu gałęziach przemysłu.

Od przemysłu morskiego po budowlany czy motoryzacyjny, technologia hydrauliczna pomaga w utrzymaniu ruchu ciężkiego sprzętu używanego w wielu różnych przedsiębiorstwach. Jednakże, chociaż układ hydrauliczny jest bardzo korzystny, podobnie jak każdy element ciężkiej maszyny, nadal jest podatny na problemy, jeśli zostanie pozostawiony bez kontroli.

Regularne monitorowanie sprzętu ciężkiego jest bardzo ważne

Jakie są najczęstsze problemy ze sprzętem hydraulicznym?

Mając to na uwadze, ważne jest, aby mieć jakąś formę znajomości najczęstszych problemów układów hydraulicznych, na które należy zwrócić uwagę, aby uniknąć większych problemów w przyszłości. Jeśli zauważysz, że płyn hydrauliczny w twojej maszynie nadmiernie się nagrzewa, jest to pewna oznaka problemu. Temperatura płynu przekraczająca 82 stopnie Celsjusza może w końcu wpływać na uszczelnienia i może przyspieszyć degradację samego płynu. Nadmiar ciepła jest spowodowany prostym faktem, że ciepło nie jest efektywnie odprowadzane w układzie hydraulicznym. Ciepło jest zwykle rozpraszane przez zbiornik, dlatego istotne jest monitorowanie płynu w zbiorniku i upewnienie się, że jest na właściwym poziomie. Przydatne może być również sprawdzenie, czy w systemie nie ma żadnych przeszkód, aby upewnić się, że nie ma żadnych blokad, osadów czy zatorów.

Chociaż podczas używania układu hydraulicznego hałas jest stosunkowo powszechny, potencjalnym problemem mogą być nadmiernie głośne dźwięki. Istnieją dwie główne przyczyny tego problemu, a mianowicie kawitacja i napowietrzanie. Napowietrzanie występuje, gdy do układu dostaje się zbyt dużo powietrza, tworząc pęcherzyki powietrza i zanieczyszczając płyn hydrauliczny. Powoduje to głośne i nieregularne uderzenia i może nasilać degradację systemu hydraulicznego. Z drugiej strony kawitacja jest wynikiem implozji pary w płynie podczas sprężania, co powoduje stukanie. Oba mogą spowodować poważne uszkodzenia mechaniczne, dlatego ważne jest, aby działać natychmiast po usłyszeniu jakichkolwiek nietypowych dźwięków wydobywających się z maszyny.

Aby temu przeciwdziałać, ważne jest, aby używać wysokiej jakości płynu, aby zapewnić optymalną wydajność. Oleje syntetyczne zapewniają najwyższy poziom ochrony przed ciepłem układu hydraulicznego, a zanieczyszczenie powinno być ograniczone do minimum.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą https://hydroserwishs.pl