Rower damski

W ostatnim czasie, jazda na rowerze stała się bardzo popularna. Coraz to więcej osób decyduje się na zakup roweru i swój wolny czas spędza na aktywnym wypoczynku. A jazda na rowerze stanowi świetną aktywność fizyczną, dla osób w każdym wieku. Co ważne, ten rodzaj aktywności cieszy się szczególną popularnością wśród kobiet. W naszej ofercie sklepu Studio Sport znajduje się bardzo duża ilość rowerów damskich. Sprawdź czym wyróżniają się rowery dla kobiet i jakie rodzaje rowerów damskich można wyróżnić.

Rower damski – czym się wyróżnia?

Oferowane przez nas rowery damskie wyróżniają się przede wszystkim precyzyjnością wykonania, uniwersalnością, wielozadaniowością oraz bardzo dobrą użytecznością. Co więcej, jednoślady dla kobiet, które znajdują się w naszym sklepie charakteryzują się również eleganckim designem. Jest to niezwykle ważne, ponieważ kobiety wybierając dla siebie rower kładą nacisk nie tylko na jakość i wytrzymałość, ale także na estetykę całej konstrukcji.

Rodzaje rowerów damskich znajdujących się w naszej ofercie

W naszej ofercie można znaleźć:

  • rower damski miejski – który wyróżnia się swoją specyficzną budową. Rowery te stworzone są z myślą o osobach, które lubią jeździć po mieście. Zbudowane są one z lekkiego materiału, który umożliwia szybkie i wygodne przemieszczanie się po ulicach miasta. Charakterystycznymi cechami roweru damskiego miejskiego będą grube opony, umożliwiające jazdę nawet po kamiennych uliczkach; krótka i niska rama; wygięta i szeroka kierownica oraz bardzo wygodne siodełko.
  • rower damski górski – który sprawdzi się na każdej wycieczce w urwiste i górzyste tereny. Jego głównymi cechami charakterystycznymi jest grubość opon z agresywnym bieżnikiem, prosta kierownica, mocne hamulce oraz bardzo duża ilość przerzutek. Ze względu na to, że rower ten służy w szczególności do jazdy w terenach górzystych, to zbudowany jest on z solidnego i bardzo wytrzymałego materiału.
  • rower damski crossowy – charakteryzuje się on lekką budową, uniwersalnością i wielofunkcyjnością. Może stanowić on świetny środek transportu zarówno do jazdy po mieście, jak i do jazdy na wycieczki po bezdrożach i leśnych ścieżkach. Można do niego również dołączać różne akcesoria rowerowe, które zwiększą atrakcyjność jego wyglądu oraz bezpieczeństwo i wygodę jazdy.
  • rower damski trekkingowy – ten rodzaj roweru damskiego jest bardzo podobny do roweru crossowego. Posiada on jednak dodatkowe elementy, takie jak bagażnik oraz błotniki. Jego lekka budowa wpływa na komfort i szybkość jazdy. Dlatego jest to jednoślad polecany w szczególności na długie wycieczki poza miasto.
  • rower damski szosowy – przeznaczony jest on przede wszystkim dla osób, które lubią szybkie kolarstwo szosowe. Cechami charakterystycznymi tego roweru jest jego lekka konstrukcja; specjalna, giętka kierownica oraz cienkie, wysokociśnieniowe opony. Rozmiar kół w przypadku tego roweru wynosi najczęściej 28” lub 29”.

Jeśli jesteś zainteresowana naszą ofertą rowerów damskich, to zapraszamy do naszego sklepu. Natomiast w razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami.