Klimatyzacja: błędy związane z montażem i użytkowaniem

Urządzenia klimatyzacyjne pełnią ważną funkcję w pomieszczeniach biurowych, wielkich halach produkcyjnych i mieszkaniach prywatnych.

Bez klimatyzatorów praca w upalne dni byłaby katorgą. Co więcej, klimatyzatory polepszają komfort mieszkania, chroniąc mieszkańców przed nadmierną temperaturą. Niestety system klimatyzacji nie zawsze jest odpowiednio zamontowany i używany. Problematyczne jest dobranie mocy klimatyzatora do powierzchni pomieszczenia. Warto pozwolić specjaliście zadecydować o doborze klimatyzacji. Źle dobrany klimatyzator może powodować problemy z przepływem powietrza i przesadnie wychładzać pomieszczenie. Najbardziej popularnym błędem użytkowania klimatyzacji jest ustawianie zbyt niskiej temperatury w porównaniu do temperatury na zewnątrz. Jest to bardzo niezdrowe dla ludzkiego organizmu, temperatura pomieszczenia nie może mocno odbiegać od temperatury panującej na dworze. Niektórzy użytkownicy lekceważą również kwestię konserwacji systemu klimatyzacyjnego. Samodzielne czyszczenie klimatyzatora może być niewystarczające. Klimatyzatory powinny być regularnie sprawdzane przez specjalistów na mocy serwisu gwarancyjnego.

Klimatyzacja: błędy związane z montażem i użytkowaniem

Jaki jest zakres usług serwisu klimatyzacyjnego?

Dortex, doświadczona firma zajmująca się urządzeniami wentylacyjnymi, chłodniczymi i systemami klimatyzacji, oferuje szereg usług związanych z serwisowaniem klimatyzatorów. Wykonujemy profesjonalne przeglądy klimatyzacji, czyścimy urządzenie, naprawiamy uszkodzenia. Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość naszych usług.

Profesjonalny serwis klimatyzacji Wrocław zaprasza Państwa do kontaktu. Nasza strona internetowa zawiera rozbudowany opis usług montażowych i serwisowych. Zachęcamy do jej przestudiowania. Nasza firma naprawia klimatyzatory na obszarze województwa dolnośląskiego. Wyceny konserwacji są bezpłatne!