System Masterkey – co warto wiedzieć?

Współcześnie w budynkach, w których znajduje się wiele pomieszczeń, często stosuje się system Master Key, inaczej nazywany systemem klucza generalnego. W Polsce wiele firm oferuje tego typu rozwiązania. Warto wiedzieć czym dokładnie jest system Master Key i jakie są jego największe zalety.

Czym jest system Master Key?

System Master Key pozwala na dostęp do dowolnej liczby drzwi przy wykorzystaniu tylko jednego klucza. Rozwiązanie tego typu jest niezwykle pomocne, kiedy w budynku występuje wejść. W ten sposób można mieć kontrolę nad wieloma pomieszczeniami bez konieczności stosowania większej ilości kluczy indywidualnych. 

Główny klucz stosowany w systemie Master Key określany jest mianem klucza master. Pozwala on na otwieranie wybranych drzwi. O wiele wygodniejsze jest posiadanie jednego klucza niż całego pęku. Warto zaznaczyć, że system Master Key może obejmować tylko kilka par drzwi, np. w bloku mieszkalnym lub nawet kilka tysięcy par drzwi np. w firmowym biurowcu. 

Gdzie najczęściej stosuje się system Master Key?

System Master Key stosuje się bardzo często. Przede wszystkim można go spotkać w hotelach i obiektach noclegowych, w najróżniejszych obiektach użytku publicznego, w biurach, zakładach pracy, magazynach, fabrykach, a także w domach jednorodzinnych (żeby ujednolicić klucze do drzwi wyjściowych i innych pomieszczeń), a także w infrastrukturze miejskiej. 

Dlaczego warto stosować system Master Key?

System Master Key posiada wiele niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim podnosi on system bezpieczeństwa. Można bardzo szybko otworzyć wszystkie drzwi w razie wystąpienia jakiegoś niebezpieczeństwa np. pożaru, wypadku itd. Dzięki temu ewakuacja przebiega o wiele szybciej. Kolejną kwestią jest większa wygoda. Poruszając się po budynku, nie trzeba poszukiwać konkretnych kluczy do wybranych zamków. 

System Master Key to także o wiele większa ochrona przed wtargnięciem do budynku osób do tego nieupoważnionych. 

W jaki sposób można wprowadzić system Master Key?

System Master Key można wprowadzić wszędzie na terenie Polski. Jest on wykonywany na indywidualne zamówienie klientów. System pozwala także na najwyższe zabezpieczenie przed włamaniami. 

Z pewnością warto zainwestować w system Master Key. Zyskuje on coraz większą popularność i znacznie ułatwia życie. Dzięki niemu z łatwością można się dostać do wszelkich pomieszczeń. Dzięki temu rozwiązaniu dużo łatwiej o duplikaty zagubionych kluczy oraz odpowiednią organizację firmy, czy gospodarstwa domowego, dzięki oszczędności czasu i nerwów.

Więcej informacji na: https://www.masterkey.com.pl/