Niepotrzebny komputer w działach logistyki.

Organizacja transportu, utrzymanie stałych dostaw w firmie wymaga kontroli.

Trudno wyobrazić sobie pracę w działach logistyki bez wsparcia komputera lub laptopa. W tych działach urządzenia są więc stale zoptymalizowane i podlegają okresowej wymianie. A co z wycofanymi z eksploatacji?

Wiele kilkuletnich laptopów czy komputerów służbowych może nadal być w pełni wydajne. Wielu klientów sklepów z używanym sprzętem komputerowym będzie zainteresowanych ich kupnem. Trzeba jednak dobrze je do tego przygotować. To jedyny sposób by zwiększyć szanse na większy zysk. Optymalne rozwiązanie to znaleźć specjalizująca się w skupie używanego sprzętu firmę. SELKEA kompleksowo organizuje działania w tym zakresie. Zaczyna od audytu technicznego. Pozwoli on realnie ocenić co mamy i ile to jest warte. Niekiedy uszkodzone urządzenia wystarczy tylko lekko naprawić, przeczyścić lub zmienić drobną część – i gotowe.

Niepotrzebne komputery nie muszą od razu trafić poza firmę. Wewnątrz mogą znaleźć się nabywcy. Pracownicy – dotychczasowy użytkownicy bardzo często są zainteresowany ich nabyciem do celów prywatnych. Urządzenia jak np. laptopy czy smartfony są dostosowane do ich służbowych potrzeb ale również do indywidualnych preferencji. parametry oraz wygląd , ilość i rodzaj akcesoriów, wgrane software wszystkim tak jak chciał użytkownik. Po co więc to zmieniać i dostosowywać do innych. Wystarczy zorganizować sprzedaż wewnętrzną sprzętu komputerowego dla pracowników. Mogą w tym pomóc również wspomniane firmy zewnętrzne. SELKEA jako pierwsza w Polsce wdrożyła usługę kompleksowego wsparcia sprzedaży wewnętrznej używanego sprzętu komputerowego firmy.

Jeżeli zdecydujemy się na sprzedaż komputerów i laptopów działu logistyki poza firmą warto znaleźć firmę, która posiada sieć sprzedaży tego rodzaju produktów. Nie zawsze jest to proste i szybkie.

Niepotrzebny komputer w działach logistyki.

Wymaga na pewno znajomości rynku i właściwego podejścia do klientów.

Efekt jednak wart jest zachodu. Optymalne rozwiązanie to zlecenie działań firmie jak SELKEA. Audyt, wycena i późnej oferta odkupu. Wszystko sprawnie bez niepotrzebnego angażowania czasu pracowników działów IT lub administracyjnych.

Ostatnia kwestia, o której nie można zapomnieć w firmie to usunięcie danych wrażliwych. W dziale logistyki to często szczególnie sensytywne informacje. Bazy danych klientów, korespondencja służbowa, listy przewozowe, dane kierowców, teczki pracownicze itp. Ogromne zbiory o dużej wadze. Nie można zwyczajnie dodać id=ch do kosza na pulpicie. Konieczne będzie profesjonalne usunięcie danych elektronicznych firmy. Zwykle zleca się je specjalistycznym organizacją. Tutaj potrzebny jest sprzęt i wiedza jak to poprawnie wykonać. Niezwykle cenny będzie również raport potwierdzający. Generowany automatycznie po zakończeniu procesu usuwania danych elektronicznych. Potwierdza on zakres i skuteczność działań w tym zakresie. Co do samego usuwania mamy kilka możliwości.

Rekomendowane rozwiązanie to programowe nadpisywanie danych. Potrzebne jest specjalistyczne oprogramowanie. Niestety te najlepsze są zwykle płatne. Software umożliwia nadpisanie danych elektronicznych czyli ich zasłonięcie ciągiem przypadkowych znaków. proces mozna wykonać nawet kilk razey. Już po pierwszym razie jest w pełni skuteczny. Mamy gwarancje że danych nie odczyta osoba przypadkowa. De facto nie będą już dostępne. Zanim więc zdecydujemy się na tego rodzaju rozwiązanie zrób kopie zapasowe. Pamiętaj to obowiązek przedsiębiorcy by zadbać o właściwe przechowywanie danych wrażliwych oraz o ich właściwe usunięcie. KAżda z tych czynności to przetwarzanie i każda podlega przepisom RODO.