Dzbanek z filtrem – oszczędność czasu i pieniędzy!

Dzbanek z filtrem to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie swoje finanse, dbających o zdrowie i prowadzących ekologiczny styl życia. Te funkcjonalne sprzęty kuchenne dają wiele korzyści. Nic dziwnego, że coraz częściej stanowią nieodłączny element naszych kuchni!

Dzbanki filtrujące to przede wszystkim urządzenia oczyszczające wodę kranową z chloru. Pozwalają skutecznie ją dezynfekować i usuwać zanieczyszczenia oraz niektóre metale ciężkie. Dzięki stosowaniu dzbanków z filtrem usuwany nieprzyjemny zapach wody i smak chloru. Możemy także, dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów, wzbogacić ją w jony magnezu i podnieść jej pH (co jest szczególnie istotne przy odkwaszaniu organizmu). Stosowanie filtrów pomaga także chronić czajnik przed osadzającym się kamieniem. Ale to nie wszystkie zalety dzbanków z filtrem.

Dzbanek z filtrem – z myślą o planecie i… przyszłych pokoleniach

Plastik uznawany jest za jeden z najbardziej szkodliwych dla środowiska odpadów. Kupując zgrzewki wody butelkowanej przyczyniamy się do zwiększenia ilości tych odpadów. Coraz bardziej popularna idea zero waste lub less waste polega na generowaniu jak najmniejszej ilości odpadów. W trend ten świetnie wpisują się dzbanki z filtrem.

Oszczędności na co dzień!

Filtrowanie wody to także realne oszczędności. Szacuje się, że korzystając z dzbanków z filtrem za 1 litr wody płacimy… 10 groszy. Oznacza to, że w porównaniu z wodą butelkowaną rocznie w kieszeni zostaje nam nawet 2 tysiące złotych!

Miesięczny koszt wody butelkowanej w czteroosobowej rodzinie wynosi ok. 195 zł. Zakup filtra dającego taką samą ilość wody to zaledwie… 15 zł. Nic więc dziwnego, że generowane oszczędności to jeden z głównych powodów zachęcających do zakupu dzbanka z filtrem.

Atrakcyjny wygląd i wygoda użytkowania

Dzbanki filtrujące, z uwagi na szeroką ofertę, świetnie wpasowują się w każdą kuchnię. Mają opływowe i delikatne kształty oraz estetyczny wygląd. Ponadto, wyposażone są w specjalne wskaźniki, które przypominają o comiesięcznej wymianie filtrów. Może to być (w zależności od modelu) wskaźnik manualny lub inteligentny LED sensor.

Urządzenia te pozwalają uwolnić się od kupowania zgrzewek wody i korzystania z jednorazowych, plastikowych opakowań PET. Pozwalają też w dużym stopniu zaoszczędzić czas i pieniądze.

Kupując dzbanek z filtrem warto zwrócić uwagę na etykietę i oznaczony kraj produkcji. Warto kupować polskie wyroby dobrej jakości. Dają one gwarancję wysokiej skuteczności filtrowania, podlegają normom unijnym i posiadają niezbędne atesty. Szukasz dzbanka z filtrem? Wejdź na dafi.pl/dzbanki-filtrujace i dowiedz się więcej!