Do czego służy botoks w medycynie estetycznej?

O licznych korzyściach stosowania botoksu w medycynie estetycznej wiedzą pacjenci i lekarze już od wielu lat.

Toksyna botulinowa to substancja zapewniająca optymalne rezultaty, z możliwością stosowania miejscowego w leczonym obszarze. Udowodniono również, że jeśli zastrzyki z botoksem są właściwie stosowane, są całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Obecnie botoks ma dwa główne zastosowania w medycynie estetycznej. Jeden z nich ma na celu wyeliminowanie zmarszczek mimicznych, podczas gdy drugi ma na celu zmniejszenie potliwości w obszarach ciała, w których występuje ono nadmiernie. Najczęściej stosuje się zastrzyki z botoksu na okolicach oczodołowych, aby wyeliminować kurze łapki i czołowych oraz nosa, aby spłycić zmarszczki mimiczne, chociaż można robić zastrzyki w każdy obszar twarzy. Dodatkowo prawidłowo przeprowadzona kuracja botoksem nie generuje niedoskonałości na twarzy. Specjalista medycyny estetycznej zawsze poszukuje właściwej równowagi pomiędzy utrzymaniem naturalnego wyrazu twarzy, a pożądanym przez pacjenta efektem. Jeśli cierpimy z powodu nadmiernej potliwości ciała, z pomocą również przychodzi botoks, który można zastosować w postaci zastrzyków w takich rejonach jak czoło, pachy, dłonie czy stopy. Zastrzyki z botoksu nie jest to nadmiernie uciążliwa i bolesna technika, wtryskiwane ilości są bardzo małe i wykonywane przy użyciu najmniejszego rozmiaru igły.

Można jednak poprosić o zastosowanie środka znieczulającego przed zabiegiem, który minimalizuje możliwość odczuwania bólu i dyskomfortu.

Zazwyczaj sesja botoks Kraków trwa około 15 minut do pół godziny, w zależności od obszaru, który chcemy poddać terapii. Następnie pacjent może prowadzić całkowicie normalne życie, z wyjątkiem kilku prostych praktyk, których należy przestrzegać w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu. Po zabiegu korekcji zmarszczek mimicznych pacjent zaczyna zauważać jego działanie już po kilku dniach do tygodnia po wstrzyknięciu botoksu. Efekt działania po pierwszej sesji trwa zwykle około 6-8 miesięcy. Na kolejnych sesjach efekt działania może się utrzymywać nawet do roku.