Gabinety medycyny estetycznej oferują zaawansowane zabiegi pielęgnacyjne

Wiele osób udaje się do kosmetyczki lub kupuje produkty dostępne bez recepty dla potrzeb pielęgnacji skóry, jeśli odczuwa taką potrzebę.

Ale dla tych osób, które cierpią z powodu rzeczywistych problemów skórnych, to może nie wystarczyć. Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać się do lekarza dermatologa i gabinetów medycyny estetycznej, niż do tradycyjnego salonu kosmetycznego. Lekarze oferujący zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne często współpracują z gabinetami oraz klinikami medycznej i estetycznej pielęgnacji skóry. Takie miejsca są nadzorowane przez rzeczywistych lekarzy specjalistów. Oznacza to, że można w nich wykonywać medyczne zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne wykraczające poza to, co oferuje standardowy salon kosmetyczny. Typowym przykładem są zabiegi z zastosowaniem botoksu, modelowanie sylwetki, mikrodermabrazja, mezoterapia, czy bezoperacyjny lifting skóry twarzy i ciała. Tradycyjne gabinety kosmetyczne i salony spa są zwykle własnością osób prywatnych, ale nie lekarzy. Mogą to być kosmetolodzy, estetycy lub firmy zarządzające kurortami. Jeśli masz problem ze skórą lub interesują Cię zabiegi kosmetyczne, po prostu lepiej powierzyć swoje potrzeby i zdrowie lekarzom w gabinecie medycyny estetycznej, którzy oferują wysokiej jakości i specjalistyczne zabiegi dostosowane do potrzeb skóry pacjenta.

Chociaż tradycyjne salony kosmetyczne mogą pomóc Ci zrelaksować się i poczuć się pięknie, oferowane przez nie zabiegi nie są zabiegami medycznymi.

Estetycy kosmetyczni mogą wykonywać tylko niemedyczne zabiegi na skórę i ciało oraz wykorzystują linię produktów do pielęgnacji skóry, które nie są klasy medycznej. Chociaż kosmetyczki mogą oferować zabiegi na twarz, nie mogą oferować peelingów chemicznych czy zabiegu hifu lifting skóry. Unikaj takich salonów, które twierdzą, że oferują peelingi chemiczne, ponieważ będą one bardzo niskiej jakości. Mimo że oczekujesz wyników na poziomie medycznym, uzyskasz jedynie złuszczanie skóry twarzy o niskiej jakości. Lekarze estetycy mają znacznie więcej możliwości ze względu na swoje wykształcenie medyczne. Tradycyjne kosmetyczki mogą oferować lżejsze wersje tych procedur, ale nie zobaczysz tego samego poziomu efektów.