5 powodów dla których warto jechać z dzieckiem nad polskie morze

Wakacje z dziećmi, zwłaszcza małymi, wymagają odpowiednich warunków. Aby brzdące świetnie się bawiły, potrzebują dostosowanej do ich potrzeb infrastruktury turystycznej oraz programu animacji. Z myślą o tym rodzina z maluchami szuka najczęściej obiektów child-friendly, czyli przyjaznych dzieciom. Wiele takich ośrodków znajduje się nad polskim morzem.

Latem nadmorskie kurorty tętnią życiem i muzyką. Słychać w nich gwar oraz dziecięce śmiechy. Nic dziwnego, gdyż znajduje się w nich mnóstwo pensjonatów, kwater prywatnych, campingów oraz hoteli oferujących liczne rozrywki dla najmłodszych. Dzieci w różnym wieku, od berbeci po nastolatki, mają dla siebie specjalnie przygotowane miejsca. Maluchy mogą się bawić na placu zabaw, a starszaki – uczestniczyć w ciekawych warsztatach. Nastolatki sprawdzają się podczas zajęć sportowych czy turniejów. Dodatkowo nie brak atrakcji dla dorosłych.

Wczasy z dzieckiem nad Bałtykiem

Planując wczasy z dzieckiem, przy przeglądaniu ogłoszeń warto skupić się na ośrodkach kierujących swoją ofertę właśnie do tej grupy. Dzięki temu trafimy do hotelu, w którym na gości czeka szereg udogodnień znacznie ułatwiających pobyt. Przykładowo, mieszczący się w uroczej, spokojnej Jastrzębiej Górze Hotel Astor zapewnia wczasowiczom atrakcyjny, a zarazem bezpieczny wypoczynek. Poza interesującymi animacjami dla małych gości czy dwiema salami zabaw zadbał o ochronę kontaktów oraz wyposażył łazienki w maty antypoślizgowe. Prócz tego udostępnia urlopowiczom plastikowe sztućce.

Nadmorskie kurorty przyciągają turystów z dziećmi świetnie wyposażonymi apartamentami oraz pokojami hoteli. W razie niepogody, gdy nie można udać się na plażę, maluchy nie zaznają nudy, bo wykwalifikowani animatorzy zatroszczą się o ich samopoczucie.

Wakacje z dziećmi nad Morzem Bałtyckim

Skoro decydujemy się na wypoczynek nad morzem, z pewnością niejeden raz zawitamy nad brzegiem. Wiele hoteli dysponuje kawałkiem prywatnej plaży, gdzie nie ma ryzyka, że każdy centymetr pokryją parawany. Ogólnodostępna także kusi do spacerów, szczególnie przed zachodem słońca.

Dzieci uwielbiają pluskanie się w wodzie i nawet gdy nie ma upałów, trudno je z niej wyciągnąć. W popularnych kurortach na plażach można znaleźć tzw. dmuchańce, czyli wielkie nadmuchiwane zamki czy zjeżdżalnie, na których można się wyszaleć. Ponadto przy brzegu część wody bywa specjalnie wydzielona, dzięki czemu wiadomo, że to płytka strefa. Mogą taplać się w niej pod okiem rodziców wypoczywających na kocu bądź leżaku.

Z dziećmi nad polskie morze – dlaczego warto?

Istnieje szereg powodów, które skłaniają tysiące rodzin do corocznych wyjazdów nad Bałtyk. Główne przyczyny to piękne krajobrazy oraz specyficzny nadmorski klimat. Nie bez znaczenia pozostają również dziesiątki zabytków, które można zwiedzić na wakacjach. Do zalet należy też bogata baza noclegowa z obiektami child-friendly oraz liczne dedykowane dzieciom atrakcje na plażach. Patrząc na tę listę, łatwo zrozumieć, czemu spośród wszystkich kierunków rzesze turystów wybierają właśnie polskie morze.