W jakim celu stosuje się oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach?

Oczyszczacz powietrza filtruje powietrze w pomieszczeniu i wychwytuje z niego wszelkie zanieczyszczenia. Odbywa się to poprzez wyspecjalizowany proces filtrowania, którego celem są mikroskopijne cząsteczki w powietrzu, które szkodzą zdrowiu.

Im mniej tych złych cząstek znajduje się w powietrzu, tym mniejsza jest szansa, że wdychasz je. Bez oczyszczacza powietrza twoje płuca są jedynym filtrem zanieczyszczeń w powietrzu i dlatego tak wiele osób choruje na różne choroby dróg oddechowych. Jeśli cierpisz na alergię lub astmę lub masz chorobę układu oddechowego, wiesz z pierwszej ręki, jak szkodliwe mogą być substancje drażniące w powietrzu. Jednak nawet jeśli nie cierpisz na problemy z oddychaniem, nadal możesz zauważyć znaczną poprawę zdrowia podczas korzystania z filtracji powietrza w domu lub biurze. Wysokiej jakości oczyszczacz powietrza może zatrzymać 99% wszystkich zanieczyszczeń powietrza, które w przeciwnym razie dostałyby się do przewodu nosowego i płuc. Wstępne filtrowanie powietrza w ten sposób odciąża płuca i zapewnia oddychanie czystym, świeżym powietrzem w pomieszczeniu. Oczyszczacze powietrza są znane w medycynie ze zmniejszania objawów alergii, zmniejszania astmy, poprawy snu, ułatwienia oddychania i stworzenia ogólnie lepszego standardu życia. Usuwanie z pomieszczeń takich zanieczyszczeń jak pyłki, kurz, roztocza, bakterie, zarodniki pleśni, dym tytoniowy, chemiczne środki i innych niebezpiecznych substancji jest więc korzystne i bezpieczne dla zdrowia.

Proces filtrowania HEPA jest uważany za złoty standard oczyszczania powietrza. Składa się z bardzo gęstego filtra papierowego, który zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu i jest mechanizmem napędowym w najwyższej klasy urządzeniach. Oryginalne filtry hepa h14 są certyfikowane do usuwania 99,97% wszystkich mikroskopijnych cząstek o wielkości nawet 0,3 mikrona. Inne filtry, które używają terminu „typ HEPA” lub „podobny do HEPA” są gorszymi produktami i mogą wychwytywać cząstki o wielkości od 2 do 5 mikronów. Oznacza to spadek ich wydajności o ponad 600 procent.