Jak optymalnie wykorzystać powierzchnie w naszym mieszkaniu?

Jeżeli nasza kuchnia nie jest zbyt duża wówczas wart zastanowić się jak optymalnie poustawiać meble. Rozsuwany stół zajmie więc mało miejsca w ciągu dnia, ale goście podczas kolacji z pewnością będą mieli gdzie zasiąść.

Po zakończeniu kolacji stół można ustawić z powrotem pod ścianą, aby nie utrudniał przechodzenia. Dobrym pomysłem może okazać się również zakupienie dwóch niewielkich stolików, które będzie można łatwo przestawić, nie będą one zajmowały wiele miejsca a w razie potrzeby będziemy mogli je złożyć razem i stworzyć w ten sposób jeden duży stół. Jeżeli nie dysponujemy dużą powierzchnią mieszkalną wówczas warto zastanowić się jak urządzić mieszkanie aby zaoszczędzić trochę miejsca. Oczywiście będziemy zmuszeni do rezygnacji z wielu mebli jednak te które uda nam się wstawić powinny być jak najbardziej uniwersalne. Powszechnie uważa się że mały dom nie powinien wykluczać możliwości przyjmowania gości. Warto poszukać takiego rodzaju stoły, które na co dzień nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca natomiast podczas wizyty gości możemy go powiększyć dzięki czemu pomieści większą liczbę osób. Wówczas doskonale sprawdzą się takie ławy rozkładane do salonu.

Na co dzień będą zajmowały niewiele miejsca, natomiast w razie potrzeby można łatwo zwiększyć ich powierzchnię. Rozsuwamy dwa końce ławy, natomiast spod spodu wyciągamy dodatkowy blat. W ten sposób możemy posadzić przy naszym stoliku większą ilość gości. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach, gdzie na co dzień nie możemy trzymać dużej ławy. Możemy dobrać ławy różnej wysokości, mogą to być niskie ławy kawowe, lub też ławy przy których będziemy mogli posilić się w większym gronie. Istotne będzie również rozmieszczenie krzeseł przy stole. Krzesła należy ustawiać w taki sposób aby zajmowały jak najmniej miejsca za to dawały jak najwięcej komfortu osobom na nich siedzącym. Jest to szczególnie istotne jeżeli robimy przyjęcie na więcej osób, pamiętajmy bowiem że należy zapewnić wszystkim gościom dostęp do stołu.