Organizacja przestrzeni w łazience

Łazienka to zazwyczaj jedno z najmniejszych pomieszczeń w domu. Dlatego tak ważna jest właściwa organizacja przestrzeni w tym wnętrzu. Tylko wtedy mowa będzie o funkcjonalnym pomieszczeniu. Łazienka powinna być zarówno praktyczna, jak i stylowa. Aby to osiągnąć, należy postawić na akcesoria łazienkowe, które nadadzą wnętrzu charakteru i będą sprawdzały się podczas codziennego użytkowania. Pomóc w organizacji przestrzeni mogą półki oraz regały łazienkowe.

Półka do łazienki – na co zwrócić uwagę?
Podstawowym wyposażeniem praktycznie każdego wnętrza łazienkowego jest półka do łazienki. To dzięki niej możliwa jest odpowiednia organizacja przestrzeni, ustawienie kosmetyków oraz innych akcesoriów, które powinny być w tym pomieszczeniu zawsze pod ręką.

Półka do łazienki może być wykonana ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego lub odpowiednio zaimpregnowanego drewna. W zależności od wybranego modelu mogą to być jednopiętrowe lub dwupoziomowe półki. Jeżeli zależy nam na wygospodarowaniu jak największej ilości miejsca na kosmetyki i akcesoria, powinniśmy rozważyć wybór półek co najmniej dwupiętrowych.

Półka do łazienki może mieć klasyczny, prostokątny kształt. W przypadku modelu narożnego zazwyczaj jedna z krawędzi jest zaokrąglona. Półka do łazienki narożna świetnie sprawdza się w małych pomieszczeniach, w których często pojawia się problem wygospodarowania odpowiedniej ilości miejsca.

Regały łazienkowe – na co zwrócić uwagę?
Alternatywnym rozwiązaniem dla półek są regały łazienkowe. Dostępne są w wersjach klasycznych i narożnych. Niektóre z modeli przeznaczone są do montażu pod prysznicem. Regały łazienkowe pod prysznicem świetnie spisują się do przechowywania kosmetyków całej rodziny. To duża oszczędność miejsca, ponieważ najczęściej ustawiane są one w narożniku kabiny prysznicowej.

Regały łazienkowe, podobnie jak i półki, mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego lub odpowiednio zaimpregnowanego drewna. Wybór ostatecznego modelu powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb oraz wystroju łazienki.