Noclegi w Warszawie – zakwaterowanie dla rodzin z dziećmi

Organizacja podróży, której uczestnikami będą także dzieci, wymaga uświadomienia sobie ich potrzeb i oczekiwań. Podróżowanie do miejsc, w których nie ma absolutnie żadnych atrakcji dla najmłodszych i rezerwowanie noclegu w ciasnych pokojach, pozbawionych jakichkolwiek udogodnień dla rodzin z dziećmi, zdecydowanie nie jest najlepszym pomysłem. Zamiast tego warto postawić na przestronne, w pełni wyposażone apartamenty. Takie obiekty sprawdzą się zarówno podczas wakacji w kurorcie zlokalizowanym z dala od miejskiego zgiełku, jak i pobytu w dużym mieście, np. w Warszawie.

Warszawa jako miejsce przyjazne dzieciom

Warszawa oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu z dziećmi w różnym wieku. Nie brakuje tu parków i innych miejsc zielonych, idealnych na spacery z wózkiem czy wycieczki rowerowe. W Warszawie jest wiele świetnie wyposażonych placów zabaw, parków linowych, sal zabaw, a także teatrów czy kin przygotowujących ofertę z myślą o najmłodszych. Ogromną atrakcję dla dzieci (i nie tylko) stanowi również warszawski ogród zoologiczny. Ponadto w stolicy można wybrać się do jednego z centrów edukacyjno-rozrywkowych (np. Kids Planet), które poprzez odpowiednio ukierunkowaną zabawę, dostarczają sporej dawki wiedzy. To w tym mieście odbywają się liczne festyny, imprezy sportowe czy pikniki rodzinne. Wszystko to sprawia, że Warszawa uznawana jest za miasto przyjazne dzieciom. Oczywiście nie bez znaczenia jest także obecność obiektów noclegowych przystosowanych po potrzeb rodzin z dziećmi. To bardzo ważne, by po pełnym atrakcji dniu dziecko mogło wyciszyć się w komfortowych warunkach.

Zakwaterowanie dla rodzin z dziećmi – na co zwrócić uwagę?

Wielkość i rozkład obiektu noclegowego

Szukając noclegu dla większej rodziny, powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość obiektu noclegowego – ilość pomieszczeń oraz ich orientacyjną powierzchnię. Najlepiej, jeśli dzieci (przynajmniej te starsze) będą mogły spać we własnej sypialni. Natomiast w przypadku niemowląt i małych dzieci warto zapytać o możliwość zorganizowania dostawki bądź łóżeczka. Przykładowo w apartamentach Residence St. Andrew’s Palace łóżeczka dziecięce są dostępne bez dodatkowej opłaty.

Możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków

Rodziny z dziećmi są zwykle zainteresowane zakwaterowaniem w apartamentach hotelowych, w których znajduje się osobna kuchnia bądź przynajmniej aneks kuchenny. Nie wszyscy rodzice chcą, by ich dzieci spożywały posiłki w hotelowej restauracji – wolą samodzielnie przygotować smaczne i zdrowe dania z wybranych przez siebie produktów. Gotowanie będzie tym łatwiejsze, im lepiej wyposażony apartament. Wśród niezbędnych w kuchni sprzętów powinny znaleźć się m.in. lodówka, kuchenka mikrofalowa czy zmywarka.

Pralka i suszarka na pranie

W obciekcie noclegowym przystosowanym do potrzeb rodziny z dziećmi muszą znaleźć się pralka, detergenty do prania, jak i suszarka na pranie. Dzieci brudzą się znacznie szybciej i mocniej niż dorośli, dlatego częste prania stają się koniecznością. Idealnie, jeśli na życzenie gości apartament hotelowy udostępnia także żelazko oraz deskę do prasowania.

Cicha, intymna atmosfera

Rodziny z dziećmi raczej unikają miejsc, w których imprezy trwają do białego rana. Szukają zatem obiektów noclegowych zlokalizowanych w cichej, spokojnej okolicy; apartamentów zapewniających intymną, domową atmosferę. W przypadku dzieci należy unikać przebodźcowania, które negatywnie wpływa na ich zachowanie i samopoczucie.

Możliwość zapewnienia opieki nad dziećmi

Rezerwując nocleg dla rodziny z dziećmi, warto zapytać o możliwość zorganizowania opieki nad potomstwem (taka usługa znajduje się w ofercie wspomnianych już apartamentów Residence St. Andrew’s Palace). Nawet jeśli w planach nie ma wyjść bez dzieci, zawsze może zdarzyć się nieprzewidziana sytuacja, w której to rodzic ma do załatwienia niezwykle pilną sprawę i nie może zabrać ze sobą pociechy. Dobrze, jeśli może oddać dziecko w bezpieczne ręce, a tym samym maluch nie musi opuszczać hotelu, do którego zdążył się już przyzwyczaić.