MODA NA PIERWSZY TANIEC

Nie ma drugiego takiego dnia w naszym życiu. Wspólna radość, podniosłe chwile, ogromna dawka emocji i wzruszeń związana z układaniem wspólnego życia. Każde wesele jest wyjątkowe, ale nie koniecznie Pierwszy Taniec na każdym weselu przyjmuje taką formę i w ten sposób jest wspominany po kilku latach. Czy warto urozmaicić nasz Pierwszy Taniec, i sprawić by był wyjątkowy? Jest to temat trudny i nie koniecznie przez nas lubiany. Wiele osób nie lubi być w centrum uwagi, a wystąpienie przed dużą publicznością, w postaci naszych gości weselnych, robiąc coś, do czego, na co dzień nie przywykliśmy tym bardziej może nas krępować.


Od dłuższego czasu obserwuje się wzrost popularności na wszelkiego rodzaju choreografie wykorzystywane podczas pierwszego tańca nowożeńców. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce YouTube frazę „Pierwszy Taniec”, a dowiemy się dosłownie wszystkiego, co musimy wiedzieć, aby nasz pierwszy taniec wyglądał wyjątkowo i zjawiskowo. Ale czy rzeczywiście jest to takie proste? Wyjaśnienie tego zjawiska można streścić w następujący sposób: życie naśladuje sztukę. Popularyzacja programów telewizyjnych takich jak „Taniec z gwiazdami”, czy też swego czasu topowego „You Can Dance”, z pewnością odegrała kluczową rolę w zachęceniu par narzeczeńskich do wyjścia poza tradycyjne ramy i wniesienie czegoś nowego do tradycji weselnych w naszym kraju.

Coraz częściej poza walcem pary decydują się na bardziej skomplikowane style taneczne jak Tango, Foxtrot czy też Latino. Jest to interesujący kierunek, nie mniej nie zapominajmy, że nic nie powinniśmy robić „na siłę”. Nasz pierwszy taniec przede wszystkim powinien symbolizować naszą wzajemną akceptację i być wstępem i początkiem nowego, wspólnego życia. Nie mniej bez względu na to, czy to życie chcemy rozpocząć klasycznym i romantycznym walcem, gładkim Foxtrotem czy skomplikowanym Tango należy pamiętać, że pierwszy taniec wymaga wiedzy i umiejętności oraz dużej odwagi.

Większość osób nie tańczy, na co dzień i przygotowanie czegoś szczególnego pod kątem naszego wesela i naszych gości tym bardziej może okazać się dla nas trudne. Ze względu na brak wspomnianej wyżej wiedzy i umiejętności coraz więcej par już na kilkanaście miesięcy przed swoich wielkim dniem decyduje się na kurs tańca dla nowożeńców. Jest to dobry kierunek, nie mniej należy pamiętać, że wymaga sporego zaangażowania i czasu, którego w obliczu inny ślubnych przygotowań mieć nie będziemy. Inną alternatywą jest gotowy układ, który często jest przez nas wybierany ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy. Na 2 lub 3 miesiące przed naszym wielkim dniem porozumiewamy się z instruktorem, który swoją pracę opiera na nauczeniu nas konkretnych kroków i figur. Działanie ciekawe, nie mniej należy pamiętać, że nie nauczymy się tańczyć korzystając z gotowego układu i nasz pierwszy taniec będzie wyglądał nienaturalnie. Nie mnie nie ulega wątpliwości, że jeśli decydujemy się na gotową choreografię to koniecznie powinniśmy zdecydować się na lekcje ze specjalistami: http://taniec.com.pl/ch/zachwyccie-gosci-weselnych/

Dzisiaj Pierwszy Taniec przestał stanowić interakcję będą symboliczną akceptacją wcześniej ustalonego naszego związku. Natomiast uwypukla ona romantyczną wymianę gestów pomiędzy nami i umożliwia wgląd w to, jaki rodzaj wspólnego życia będzie nam towarzyszył. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na pięknego Walca do „I don’t want miss a thing” grupy Aerosmith, czy może zatańczymy energiczne Latino do „Baillado”, warto pamiętać, że pierwszy taniec ma być naszą wizytówką i wizytówką naszego małżeństwa. Znaczenie Pierwszego Tańca jest stosunkowo proste: jest to pełnia miłości, wizualna reprezentacja zobowiązania, jakie poczyniliśmy, aby wspólnie podążać za sobą w nowym tańcu naszego życia.

Sprawdźcie również inną taneczną ofertę dedykowaną specjalnie dla Was: taniec.com.pl/