Jak sprawić, żeby Twoja marka stała się bardziej rozpoznawalna?

Rozpoznawalność marki to fundament sukcesu na rynku towarów i usług. Na zagadnienie to składa się nie tylko jej wizerunek w oczach potencjalnych klientów, ale również dotarcie do jak najszerszej grupy docelowej, co wiąże się ze zwiększeniem zainteresowania ofertą. Jak zadbać o reklamę firmy i o czym warto pamiętać, budując jej wizerunek? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w krótkim poradniku.

Jak wypromować stronę internetową firmy?

Kreowanie wizerunku w sieci to najlepsza droga do zwiększenia zysków oraz dotarcia ze swoją ofertą do znacznie szerszego grona odbiorców. Co ważne, sposobów na wypromowanie strony internetowej firmy jest wiele, choć nie wszystkie charakteryzują się podobną skutecznością. 

Nic dziwnego, że wielu przedsiębiorców decyduje się skorzystać z usług specjalisty, w celu pozycjonowania witryny i jej reklamy w Internecie. Jednym z najlepszych usługodawców jest Michał Pytko, a jego specjalnością jest tworzenie stron internetowych Kraków – o zaletach takiej współpracy można dowiedzieć się więcej na jego stronie www. To przede wszystkim błyskawiczna prędkość i funkcjonalność, ale również estetyka, fachowa opieka i wsparcie. Ci, którzy decydują się podjąć takie działania we własnym zakresie, mogą z kolei postawić na tradycyjne reklamy, zawierające adres witryny lub też samodzielne pozycjonowanie strony z wykorzystaniem słów kluczowych.

Czym jest świadomość marki i jakie są jej rodzaje?

Świadomość marki, określana również jako jej rozpoznawalność, to nic innego, jak kojarzenie przez klientów po nazwie określonych towarów i usług. Warto podkreślić w tym miejscu, że sama marka to nie tylko slogan i logo, ale również estetyka produktów, wrażenia zakupowe czy wartości, jakie przyświecają działalności danej firmy. Taka świadomość może przybierać formę:

  • spontaniczną – gdy respondent potrafi wymienić markę bez dodatkowej podpowiedzi,
  • wspomaganą – gdy respondent wybiera z listy marki, które rozpoznaje.

Odmienny rodzaj to tzw. świadomość Top Of Mind, czyli TOM. Taki parametr określa, jak często dana marka przychodzi konsumentom na myśl jako pierwsza, po zapytaniu o określoną usługę lub produkt. To zdecydowanie najwyższy poziom świadomości marki, o który warto zadbać, by odnieść sukces na rynku.

W jaki sposób budować rozpoznawalność marki na rynku?

Aby zwiększyć rozpoznawalność marki, konieczne jest dołożenie wszelkich starań, by zmaksymalizować jej ekspozycję. Można to zrobić na kilka sposobów. Jednym z najczęściej wykorzystywanych są współcześnie media społecznościowe, które nieustannie rosną w siłę, stając się dla wielu osób podstawowym narzędziem komunikacji oraz źródłem różnorodnych informacji. 

W tym kontekście warto również wspomnieć o materiałach sponsorowanych, które – jak pokazują badania – w znacznym stopniu wpływają na rozpoznawalność danej marki w oczach klientów. To właśnie dzięki racjonalnie zaplanowanym i umieszczanym we właściwych miejscach treściom, informacja o danym produkcie czy usłudze dociera do grupy docelowej, zwiększając tym samym zainteresowanie konkretną ofertą.

Co to jest hallmark i jaka jest jego rola?

Na koniec warto również wspomnieć o kolejnym ważnym czynniku, który w dużej mierze przyczynia się do budowania świadomości marki wśród klientów. To tzw. hallmark, czyli znak rozpoznawczy, budzący skojarzenia z danym produktem lub usługą. Taki znak towarowy może przybierać formę logo, ale również rysunku, litery, słowa czy cyfry. To właśnie dzięki niemu budowana jest tożsamość marki, a jego wartość rośnie sukcesywnie wraz z rozwojem danego przedsiębiorstwa. Warto więc zadbać o jego ekspozycję w popularnych miejscach z dużym zagęszczeniem odbiorców. Nic dziwnego, że w ramach strategii marketingowych coraz więcej firm stara się o sponsoring imprez masowych lub sportowych wydarzeń, nie tylko o ogólnopolskim, ale również i o globalnym zasięgu.