Zioła to idealny prezent na Mikołajki!

Zbliżają się Mikołajki, a wraz z nimi odwieczny problem z wyborem prezentów dla najbliższych. Najlepsze pomysły takie jak para skarpetek, dezodorant czy żel pod prysznic, zostały już kilkakrotnie wykorzystane w poprzednich latach. Może warto w tym roku, wyszukać coś z innej beczki, a raczej z innego worka Świętego Mikołaja?

 

Zioła to ogromny wachlarz wyboru

Mimo, że zioła kojarzą się najczęściej z „babcinymi ziółkami na ból żołądka” to tak naprawdę bardzo szerokie pojęcie obejmujące zioła jednorodne, przyprawy, herbaty, mieszanki ziołowe, nasiona i pestki, zioła do kąpieli, zioła do aromaterapii. Wśród tego naturalnego bogactwa z pewnością znajdziemy coś niepowtarzalnego i pozytywnie zaskakującego obdarowaną osobę.

Grunt to dobry pomysł

W doborze odpowiedniego prezentu zielarskiego musimy być jednak bardzo delikatni i kierować się dobrym smakiem. Aby nie urazić nikogo swym prezentem warto przemyśleć swój wybór. Otyłej cioci nie powinniśmy obdarować ziołową mieszanką na odchudzanie, a  wujowi z mocnymi zakolami ziół na piękne włosy. Jednak sięgnięcie po zestaw ziołowych przypraw dla cioci, a dla wuja np. ziela konopi czy zielonej herbaty, które działają antyoksydacyjnie i wyciszająco, to już lepsza opcja. Osobie głodnej wiedzy podarować można zioła na pamięć i koncentrację, aby ułatwić jej eksplorację. Komuś kto boryka się z brakiem sił i sennością sprawmy zioła dodające witalności i pobudzające np. żeń-szeń, leuzea, yerba mate. Seniorom rodu podarować można mieszankę ziołową, która zawiera ziele miłorzębu japońskiego, serdecznika czy głogu, które poprawiają krążenie krwi, pracę serca i mózgu. Sportowiec lub osoba aktywna fizycznie ucieszy się z ziół, które wspomagają regenerację organizmu po wysiłku oraz zwiększają jego wytrzymałość np. nasiona kozieradki czy korzeń różeńca górskiego, a typowemu „zmarzluchowi” przyda się ziołowa mieszanka rozgrzewająca zawierająca imbir, cynamon, chili i goździki. Dla damy odpowiedni będzie zestaw ziół kąpielowych lub pachnących ziół do aromaterapii zawierający np. lawendę i miętę, a dla gentlemana ziele gojnika lub jeden z adaptogenów.

Jeśli dobierzemy odpowiedni ziołowy prezent dla każdej z obdarowanych osób, to pomimo swojej niewielkiej ceny, będzie miał ogromną wartość i sprawi, że każda z nich poczuje się wyjątkowo.