Wszywka alkoholowa - jak przygotować się do zabiegu

Wszywka alkoholowa – jak przygotować się do zabiegu?

Leczenie uzależnienia od alkoholu może przybierać różne formy. Jedną z nich jest wszywka alkoholowa, ciesząca się coraz większą popularnością ze względu na wysoką efektywność działania. Jak przygotować się do jej implantacji i o czym warto wiedzieć jeszcze przed wizytą w wybranej klinice? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

Na czym polega implantacja Disulfiramu?

Implantacja Disulfiramu to zabieg szybki, a – ze względu na miejscowe znieczulenie – w zasadzie zupełnie bezbolesny. Sprowadza się on do wykonania niewielkich rozmiarów nacięcia, przez które pod skórą umieszczana jest jałowa tabletka. Miejsce jej implantacji nie jest jednak przypadkowe. Z reguły jest ona bowiem wprowadzana w obszar podpowięziowy, co:

  • gwarantuje wysoki poziom dyskrecji,
  • eliminuje ryzyko samodzielnego usunięcia jej przez osobę uzależnioną.

Zabieg ten często poprzedza również konsultacja lekarska. W jej trakcie omawiane są ewentualne efekty uboczne takiej ingerencji, co połączone jest jednocześnie z wyeliminowaniem wszelkich przeciwwskazań do jej przeprowadzenia.

Na czym polega implantacja Disulfiramu

Jakie koszty niesie ze sobą wszywka alkoholowa?

Zanim jednak zdecydujesz się na poddanie zabiegowi, warto wiedzieć, jakie koszty będą się z nim wiązały. Co ważne, Disulfiram, uznawany za jedną z najlepszych metod wsparcia w walce z uzależnieniem alkoholowym, działa nawet przez 12 miesięcy. W tym czasie do krwioobiegu uzależnionego uwalniana jest substancja czynna leku, hamująca proces rozkładania się alkoholu. O tym, ile kosztuje takie długofalowe wsparcie, dowiesz się więcej z artykułu „Ile kosztuje wszywka alkoholowa i jej implantacja?”, umieszczonego na stronie jednej z wiodących klinik, działających w Dublinie. Analizując jego treść warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że ostateczna cena obejmuje nie tylko lek, ale również:

  • konsultację z lekarzem, 
  • profilaktyczną antybiotykoterapię,
  • wsparcie po implantacji, jeśli będzie ono konieczne. 

Czy warto zdecydować się na taką metodę leczenia?

Jak pokazuje praktyka, wszywka alkoholowa to niezwykle skuteczna metoda, pozwalająca na zachowanie wstrzemięźliwości, również w okresie nasilenia tzw. głodu alkoholowego, pojawiającego się po odstawieniu używki. Jak to możliwe? Odpowiedź na to pytanie z pewnością przyniesie artykuł „Jak działa wszywka alkoholowa?”, do którego przeniesiesz się po kliknięciu w link. Dzięki jego lekturze poznasz zasady działania Disulfiramu i przekonasz się, jak potężne wsparcie w walce z nałogiem stanowi wszycie alkoholowe. Sam zabieg nie przyniesie jednak długotrwałych rezultatów, jeśli pacjent nie rozpocznie również psychoterapii. To właśnie ona pozwoli bowiem dotrzeć do źródeł problemu i wypracować właściwe mechanizmy, umożliwiające radzenie sobie z trudnościami bez sięgania po alkohol. 

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Dublinie

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Wiesz już ile kosztuje zabieg implantacji Disulfiramu i dlaczego warto się na niego zdecydować. Pora więc dowiedzieć się, jak przygotować się do ingerencji lekarskiej, by zminimalizować związany z nią stres. Kluczowym elementem będzie tutaj z pewnością szczerość w trakcie konsultacji ze specjalistą. To bowiem doskonały moment na rozwianie ewentualnych wątpliwości i uzyskanie odpowiedzi na wszelkie pytania. Lekarz z pewnością zainteresuje się również:

  • samopoczuciem pacjenta,
  • jego stanem psychicznym,
  • odczuwanymi przez niego dolegliwościami, zwłaszcza że alkohol należy odstawić już na 24 godziny przed implantacją wszywki.

Aby czuć się pewnie i komfortowo, warto również poszukać opinii o wybranej placówce. Jej atutem będzie z pewnością indywidualne podejście do pacjenta, profesjonalna kadra, ale także dyskrecja i przyjazna atmosfera, niezwykle istotna zarówno przed i w trakcie zabiegu.