Office 365 a Microsoft 365, czy to to samo?

Nową usługą, którą oferuje nam firma Redmond jest Microsoft 365. Z całą pewnością jest to znakomita alternatywa do dotychczasowego samodzielnego pakietu biurowego Office 2019. Dodatkowo usługa ta stanowi świetne rozszerzenie dla możliwości Office 365. Nowa usługa to nie tylko zmiana nazwy, ale znaczna różnica pomiędzy Microsoft 365 a Office 365.

Nowa usługa Redmond

Nowa usługa Microsoft 365, twórcy Windows przedstawiona została oficjalnie 22 kwietnia 2020 roku. Nazwa poprzedniej usługi Office 365 może sprawiać wrażenie, że są to jedynie niewielkie zmiany kosmetyczne, oraz zmiana nazwy dotychczasowego systemu. Różnica pomiędzy usługami jest jednak naprawdę duża, dlatego przedstawimy w artykule najważniejsze opcje pomiędzy obydwoma usługami.

Microsoft 365 vs Office 365 – czy istnieje różnica w licencji usług?

Licencjonowanie obu usług, to naprawdę niewielka zmiana. Nowa usługa jest w tej samej cenie jednakże oferuje znacznie więcej opcji. Warto zaznaczyć, że obecni użytkownicy Office 365 automatycznie zostaną przeniesieni na nową, lepszą wersję oprogramowania. Nową usługę Microsoft 365 możemy także kupić w subskrypcji.

Usługa jest tak dostosowana, że idealnie pasuje do potrzeb każdego użytkownika, dzięki czemu domowi użytkownicy mogą zdecydować się na warianty Personal oraz Family. Różnicą pomiędzy tymi wariantami jest przede wszystkim cena. Pakiety te są następcami dotychczasowej usługi Office 365.

Co oferują nowe pakiety dotychczasowej usługi Office 365?

W chwili obecnej, obie usługi nie różnią się od siebie, a także oferują identyczne funkcje. Warto zaznaczyć, że Microsoft ogłosił dodanie do nowej wersji komunikatora Teams dla wszystkich osób indywidualnych oraz dla tych którzy korzystają z aplikacji Microsoft Family Safety. Program ten umożliwia monitorowanie dzieci, w jaki sposób spędzają czas przed komputerem, laptopem czy też smartfonem. W programie nowością będą także różnorodne narzędzia, które wspierane będą przez sztuczną inteligencję. Tym samym wspomagać będą kreatywność. Między innymi odnajdziemy nowy dodatek do przeglądarek Redaktor firmy Microsoft. Dodatkową funkcją będzie także SI, dzięki której znacznie ulepszymy swoje prezentacje tworzone w PowerPoincie.

Nowe oprogramowanie dla użytkowników biznesowych

Nowe oprogramowane nie tylko dotyczyć będzie indywidualnych odbiorców, ale także klientów biznesowych. Dzięki pakietowi Office 365 przedsiębiorca miał możliwość zwiększenia wydajności pracy a także współpracy z innymi partnerami. W nowym pakiecie Microsoft 365 ma również dotychczasowe, wybudowane narzędzia a dodatkowo ma warstwę zabezpieczeń, które znajdują się na poziomie usługi w chmurze, a także wielu systemów operacyjnych Windows. Jeżeli firma korzysta z tej usługi ma możliwość podnieść poziom dotychczasowego bezpieczeństwa. Przedsiębiorca nie ponosi wysokich kosztów a także wiele informacji może czerpać z doświadczenia firmy Redmond.

W pakiecie bowiem znajdują się narzędzia:

  • Windows 10 Enterprise,

  • Enterprise Mobility + Security (EMS),

  • maszynowego uczenia.

Taka sytuacja pokazuje, że bardzo łatwo każdy większy i mniejszy przedsiębiorca może prosto i tanio zabezpieczyć zarówno swoje dane osobowe, jak i urządzenie.

Obecnie usługa Office 2019 jest zbiorem narzędzi, z których korzysta ogromna ilość użytkowników na całym świecie. Pomimo, że pakiet ten jest wciąż ulepszany i udoskonalany, jednakże wciąż nie spełniał w pełni warunków, które wymagają osoby pracujące na stanowiskach wymagających nowoczesności. Z tego też względu w nowym pakiecie użyto usług, które doskonale współdziałają zarówno z osobami indywidualnymi jak i firmami i przedsiębiorstwami. Jeżeli chcesz sprawdzić szczegóły oferty skorzystaj z oficjalnej strony internetowej.

Wpis powstał we współpracy ze sklepem oferującym oprogramowanie Omegasoft.pl.