Drewniane wiaty garażowe

Carporty czyli inaczej wiaty garażowe coraz chętniej goszczą w nowoczesnych ogrodach nie tylko jako osłona dla samochodu, ale też element całej architektury ogrodu. Osoby, które nie chcą mieć w bryle budynku garażu a chcą mieć auto zabezpieczone przed gradem, śniegiem, mrozek i innymi czynnikami atmosferycznymi bardzo często wybierają wiaty samochodowe. Dlaczego tak się dzieje i w czym tkwi sekret popularności carportów drewnianych?

Wiaty garażowe to coraz chętniej wybierane rodzaje zadaszeń dla pojazdów. Ich atutem jest fakt, że nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, a co za tym idzie ponoszenia z tego tytułu wydatków. Od dawna doceniają je nasi zachodni sąsiedzi. Teraz również w Polsce stały się popularne. Dlaczego warto zdecydować się na wiatę garażową typu carporty?

Wiaty samochodowe – nowoczesność i praktyczność

Wiaty garażowe stanowią doskonałe zabezpieczenie dla pojazdów w okresie zimowym, gdy chronią przed śniegiem, a także latem podczas opadów gradu i w upalne dni, kiedy są barierą przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Wiaty samochodowe od Wiatex oprócz właściwości ochronnych posiadają też nowoczesny wygląd, dzięki czemu dobrze komponują się z wystrojem otoczenia domu i posesji. Są ozdobą i wizytówką, łącząc piękny design z praktyczną ochroną samochodu. Za ich wyborem przemawia też cena, idąca w parze z jakością. Wiaty na samochód są tańsze niż garaże, nie mają grubych ścian, które wymagają ocieplenia i poniesienia dodatkowych nakładów finansowych ani okien czy bramy, co stanowiłoby kolejne koszty. Nie trzeba więc w praktyce otwierać drzwi, a można swobodnie wjechać pod nie samochodem. Co więcej, wybór wiaty samochodowej sprawia, że nie ma konieczności tworzenia projektu, jak to jest podczas budowania garażu, a szeroka oferta wiat wśród cenionych marek, takich jak Wiatex sprawia, że można znaleźć idealną wiatę w dobrej cenie, mając pewność, że sięga się po produkt z najwyższej półki.

Trwałe rozwiązanie na lata

Wiaty samochodowe Wiatex są nie tylko nowoczesne, ale też trwałe. Dzięki temu pięknie komponują się z otoczeniem, w tym również z bryłą współczesnego budynku i jego architekturą. Minimalistyczna konstrukcja nie przytłacza, ale sprawia, że przestrzeń prezentuje się elegancko.
Nie tylko jakość przemawia za wyborem wiaty samochodowej Wiatex. Nie mniej istotna jest wygoda i oszczędność czasu, jaką zyskuje się wybierając gotowy produkt, o solidnej konstrukcji, który przez wiele lat chroni samochód przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. To inwestycja, która po prostu się opłaca.