Rodzaje materiałów używanych do wykonania drzwi szaf

Drzwi do szaf to jeden z najbardziej konfigurowalnych aspektów projektowania garderoby do sypialni lub innej przestrzeni życiowej.

Konsumenci pragnący wyjątkowego designu mogą spędzić wiele godzin, wybierając spośród wielu opcji, od laminatów i litego drewna po eksperymentalne szkło i lustro. Dodanie szkła do drzwi garderoby może zwiększyć fasadę bez uszczerbku dla miejsca przechowywania lub prywatności jej zawartości. Jeśli Twoja szafa ma przesuwane drzwi, zastanów się nad wyposażeniem ich w lakierowane szklane panele, które będą odbijały światło z otoczenia. Jeśli drzwi są zawiasowe, wówczas szkło pomalowane od tyłu lub szkło matowe może dać złudzenie większego wymiaru, a jednocześnie jest łatwe w utrzymaniu i ekonomiczne. Możesz użyć szkła jako wkładki do drewnianej ramy lub, dla współczesnego wyglądu, użyć tylko pełnych tafli szkła na zawiasach. Fornir jest jedną z najbardziej ekonomicznych opcji drzwi do szaf dostępnych na rynku.

Większość fornirów odwzorowuje ciepło litego drewna, jest to idealne, gdy chcesz uzyskać fakturę i usłojenie bez masy i kosztów prawdziwego drewna.

Ze względu na szeroką gamę dostępnych kolorów, tekstur i wzorów, prawdopodobnie znajdziesz idealną okleinę, która pasuje do reszty przestrzeni. Kolejny wszechstronny wybór, łatwy w utrzymaniu i dostępny w wielu kolorach, to laminat, który jest często wybierany do szaf. W przypadku małych przestrzeni lub tych, które nie mają wystarczającej ilości naturalnego światła, szafy lustrzane są najlepszym rozwiązaniem. Zainstalowanie ich w prostych drewnianych lub metalowych ramach drzwi szafy może skutecznie odbijać światło otoczenia, dzięki czemu pomieszczenie wygląda na większe i jaśniejsze niż jest w rzeczywistości. Lustra w drzwiach szafy są również idealne, jeśli nie możesz zmieścić w przestrzeni pokoju pełnowymiarowego lustra, dzięki czemu wybór drzwi lustrzanych jest zarówno estetycznym, jak i praktycznym rozwiązaniem, które z pewnością będzie pasowało do każdego wnętrza.