Czy odpowiednio dbasz o zęby?

Piękny uśmiech to taki, który jest zdrowy. Ładne zęby to najlepsza wizytówka szczęśliwego człowieka. Dlatego tak ważne jest, aby o nie dbać! Odpowiednia profilaktyka jest niezbędnym czynnikiem w zapobieganiu wielu groźnym chorobom zębów oraz jamy ustnej. Nasze 32 zęby są ułożone w dwa łuki, a góra i dół liczą po 16 zębów. Przednie służą do odgryzania pokarmów, a tylne do przeżuwania. Zęby codziennie wykonują bardzo ważne zadania – dlatego należy im się najlepsza opieka. Postaw na specjalistę, który określi i wskaże ewentualne dolegliwości oraz pomoże w ich leczeniu.

Jak często odwiedzać dentystę? 

Jak często należy chodzić do dentysty, żeby uniknąć próchnicy i innych przykrych niespodzianek ? Częstym błędem jest zakładanie, że z wizytą u dentysty można czekać, aż nadejdzie taka potrzeba. Niestety najczęściej wtedy jest już za późno aby zapobiec bólowi i potrzebie nielubianego borowania. Aby temu zapobiec powinniśmy pojawiać się u stomatologa nie rzadziej niż raz na pół roku.  Warto jednak dostosować częstotliwość wizyt do naszych uwarunkowań genetycznych, stylu życia czy indywidualnych skłonności. Do dentysty, poza pacjentami o konkretnych problemach stomatologicznych, częściej powinny zaglądać osoby palące papierosy, kobiety ciężarne, a także dzieci. Są to grupy szczególnie narażone na problemy z uzębieniem. 

Istotna jest profilaktyka 

Stomatolog nie powinien kojarzyć się  wyłącznie z przerażająco wyglądającym wiertłem. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie nam pięknego i zdrowego uśmiechu. Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Walka z chorobami zębów i przyzębia, oraz związane z nią leczenie kanałowe, mogą być dosyć kosztowne. Właśnie dlatego lepiej na bieżąco kontrolować swój stan uzębienia.

O zęby musimy dbać każdego dnia. Precyzyjne mycie, delikatne nitkowanie i odpowiedni płyn do płukania jamy ustnej, pomogą nam dbać o piękny uśmiech. Pamiętajmy, o tym aby używać produktów, które w swoim składzie nie zawierają alkoholu! W profilaktyce i zabiegach protetycznych pomoże nam zaufany stomatolog

Postaw na Klinikę Stomatologii i Implantologii ADPClinic. Oprócz  typowej profilaktyki i leczenia tutejsi specjaliści oferują także zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii oraz porady dotyczące pielęgnacji i dolegliwości takich jak nadwrażliwość czy ból dziąseł. Dzięki swojemu doświadczeniu, od lat cieszą się zaufaniem pacjentów, którzy z chęcią korzystają z szerokiej gamy usług. Pozytywne opinie klientów potwierdzają ich profesjonalizm i pełne zaangażowanie w wykonywaną pracę.