Czy koła w wózku dziecięcym mają znaczenie? Pora się o tym przekonać

Poszukujesz idealnego wózka dziecięcego dla swojej pociechy i mierzysz się z niezłym dylematem? Pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru! Dziś skupimy się na kołach w pojeździe. Okazuje się, że one również mają spore znaczenie.

Przed zakupami w sklepie z wózkami powinieneś wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Dokładnie przemyśl to, jaki wózek potrzebujesz! Okazuje się, że spore znaczenie ma również samo przeznaczenie. Zastanów się nad tym, czy będziesz chodzić na spacery raczej po wyboistej, czy też równej drodze. Do wyboru masz między innymi koła duże, małe, piankowe, plastikowe, pompowane… W sklepie internetowym wozki-foteliki.pl znajdziesz szeroki zakres asortymentu. Tylko, który wózek wybrać?

Koła mają znaczenie

Podczas zakupów w sklepie z wózkami dziecięcymi w Warszawie powinieneś wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Znaczenie ma nie tylko sam rodzaj i model, ale również koła, jakie zostały w nim zastosowane. Małe są znacznie lżejsze od tych dużych i charakteryzują się lepszą zwrotnością. Są łatwe w transporcie, doskonale sprawdzają się w mieście, w podróży, a także latem. Mogą się z nimi pojawić problemy zimową porą. Przeciwnie jest w przypadku dużych kół. Sprawiają one, że cała konstrukcja staje się cięższa i bez wątpienia jest trudniejsza w transporcie, ponieważ wózek staje się mniej kompaktowy. Jednak mają one również sporo plusów, ponieważ rewelacyjnie sprawdzają się w trudniejszych warunkach, na przykład gdy spadnie śnieg. Ponadto w wielu modelach koła można łatwo zdjąć, co znacznie ułatwia transport wózka.

Z jakiego materiału koła?

Okazuje się, że znaczenie ma również sam materiał, z jakiego koła zostały wykonane, zatem zwróć uwagę nie tylko na ich rozmiar. Koła plastikowe są obecnie już dość rzadko spotykane, ponieważ nie dają jakiejkolwiek amortyzacji, zatem dziecku w wózku jest zwyczajnie niewygodnie. Inaczej jest w przypadku kół piankowych. Te sprawdzają się lepiej, jednak na trudnym terenie mogą nie poradzić sobie w odpowiedni sposób z amortyzacją wstrząsów. Mają jednak wiele plusów, takich jak to, że są lekkie i nie można ich przebić. Na rynku dostępne są również koła pompowane, które rewelacyjnie tłumią jakiekolwiek drgania. Zdecyduj się na nie, jeżeli wokół swojego domu posiadasz nierówny teren! Minusy? Łatwo można je przebić! Koła łączone z kolei to połączenie kół piankowych i pompowanych, co umożliwia łączenie zalet obu rodzajów. Na to rozwiązanie decyduje się coraz więcej producentów.