W czasach, gdy współczesna medycyna wydaje się zbyt chętna do przepisywania pigułek na każdą dolegliwość, rosnąca popularność psychoterapii stanowi wyjątek jako istotny sposób ochrony i leczenia zdrowia psychicznego.
Psychoterapia polega na rozmowie ze specjalistą podczas serii sesji i stosowana jest jako alternatywa lub uzupełnienie leczenia farmakologicznego.
Z psychoterapii możesz skorzystać w Warszawie
Psychoterapia jest powszechnie zalecana w leczeniu depresji i lęku, może również pomóc osobom z uzależnieniami, zespołem stresu pourazowego, problemami egzystencjalnymi, fobiami, żałobą, przemianami życiowymi, chorobą afektywną dwubiegunową, problemami małżeńskimi lub rodzinnymi, a nawet tym, którzy po prostu borykają się z problemami w codziennym życiu. Psychoterapia może zrobić znacznie więcej niż tylko leczyć wyniszczające lub negatywne problemy. Ponieważ psychoterapia skupia się w dużej mierze na samopoznaniu, może być bardzo przydatna dla osób, które chcą się doskonalić i lepiej poznać siebie, tych, którzy potrzebują pomocy w osiągnięciu swoich celów oraz tych, którzy po prostu chcą żyć bez szkodliwych nawyków i uwarunkowań z przeszłości.
Depresja może wynikać z wielu różnych przyczyn, w tym urazów, trudności życiowych, nadużyć, genetyki, braku równowagi chemicznej lub kombinacji tych czynników. Terapeuta może pomóc ci zidentyfikować źródła depresji w twoim życiu, a także wytrenować twój umysł w kierunku nowych sposobów reagowania na te problemy. Dzięki terapii wiele osób lepiej radzi sobie z depresją bez użycia leków. W rzeczywistości połączenie terapii poznawczej z lekami przeciwdepresyjnymi skutkuje zmniejszonym ryzykiem nawrotu depresji w przyszłości.
Obecnie coraz więcej osób szuka profesjonalnej pomocy i chodzi na terapię, jaką oferuje Gabinet psychoterapii w Warszawie. Psychoterapia może pomóc pacjentom w opanowaniu emocji związanych z lękiem i nauczyć ich rozwijać zdrowsze relacje z tymi emocjami, dzięki czemu lęk ma mniejszą moc, by zdominować lub zakłócić codzienną egzystencję. Terapeuta może również pomóc pacjentom zidentyfikować ich wyzwalacze lękowe i opracować praktyczne techniki zdrowszego podejścia do sytuacji stresujących.