Założenie korony stomatologicznej poleca się z różnych powodów

Często pacjent nie wie, co to jest korona stomatologiczna i dlaczego jest zalecana do konkretnego zęba.

Niestety, panuje przekonanie, że dentyści chcą koronować zęby, aby zwiększyć swoje zyski, podczas gdy tak naprawdę pomagają chronić zęby pacjenta przed dalszymi uszkodzeniami, aby przetrwały jak najdłuższy czas.

Założenie korony stomatologicznej poleca się z różnych powodów

U stomatologa dowiesz się jaka jest cena korony lava

Aby kwalifikować się do założenia korony, pacjent musi mieć wyleczone wszystkie zęby i założone wypełnienia na ubytki. Często, gdy ząb pęka, pęknięcie może nastąpić na tyle głęboko, że ząb wymaga kanału korzeniowego przed założeniem korony, lub może pęknąć poniżej poziomu kości, przez co ząb nie nadaje się do odbudowy w ten sposób. Po usunięciu zęba zwykle zaleca się zastąpienie go implantem lub mostem, które kosztują naprawdę dużo. W porównaniu z takimi rozwiązaniami korony stomatologiczne nie są drogim i skomplikowanym procesem.

Dentysta często zaleca korony na zęby, które są zagrożone złamaniem, takie jak zęby z bardzo dużymi wypełnieniami lub zęby, na których widoczne są linie złamania. Ponadto materiał kompozytowy nie jest tak wytrzymały, jak materiały używane do wykonywania koron, więc szanse na pęknięcie wypełnienia lub zęba są znacznie większe przy bardzo dużych wypełnieniach. Korona jest jak kapelusz, który zakrywa wszystkie lub większość części zęba powyżej linii dziąseł. Aby przygotować ząb pod koronę, dentysta znieczuli, a następnie usunie 1-3 milimetry struktury zęba z przodu, z tyłu, z obu stron i powierzchni gryzącej zęba.

Po pobraniu wycisku stomatolog założy koronę tymczasową, którą będziesz nosić podczas wykonywania przez laboratorium korony. Po tym, jak laboratorium wykona koronę, ponownie umówisz się na wizytę w gabinecie dentystycznym, aby ją założyć. Podczas zakładania korona jest dokładnie sprawdzana, a następnie cementowana na zębie. Możesz również sprawdzić, jaki jest koszt wykonania korona lava cena może się różnić w zależności od użytego materiału. Przeciętna żywotność korony to 7-15 lat, ale właściwie pielęgnowana i chroniona może trwać dziesiątki lat.